Top 9 Najlepsze Korektory Postawy

Istnieje wiele oznak zniekształcenia postawy: ból pleców, ból szyi, bóle ciała…

Według statystyk publicznych, co trzecia osoba cierpi na bóle krzyża spowodowane niewłaściwą postawą podczas pracy. Ale na szczęście istnieje innowacja, która ułatwi ci życie w tym zakresie: korektor postawy. Po przeanalizowaniu opinii prawdziwych klientów i testów online, nasza porównywarka powraca tutaj z przydatnymi rekomendacjami, które pomogą Ci wybrać najlepszy model.

9 Najlepsze Korektory Postawy

Aktualne bestsellery:

Dlaczego warto nam zaufać?

Aby porównać nasze produkty, w dużym stopniu polegamy na ocenie partycypacyjnej, biorąc pod uwagę klientów, którzy już kupili produkt, oraz na bardziej zaawansowanych testach. Zwracamy szczególną uwagę na prezentowane przez nas modele i wybieramy je całkowicie samodzielnie.

Co to jest korektor postawy?

Modetro Sports Rücken-Geradehalter für Damen u. Herren –...

Korektor postawy to specjalnie zaprojektowane urządzenie medyczne do korygowania wad postawy ciała. Przypomina twojemu ciału, jak utrzymać dobrze wyrównaną postawę, która na dłuższą metę uchroni cię przed bólem pleców i ramion.

Dlatego jest to orteza zwana także „prostownicą pleców”, która służy do podparcia pleców i ramion. Kiedy siedzisz, stoisz lub chodzisz, twoje ciało przyjmuje złą postawę, którą trudno skorygować bez odpowiedniego sprzętu.

Tutaj wkracza korektor postawy, który działa bezpośrednio na kręgosłup i jego zależne człony, aby skorygować postawę. Akcesorium jest zwykle noszone pod ubraniem i jest wykonane z bawełny, spandeksu lub obu.

Uwagi:
Niektóre z najlepszych modeli opracowanych po skrupulatnych testach laboratoryjnych korzystają z najlepszych rodzajów dokręcania. Dlatego mają długą żywotność według opinii klientów. Ta długowieczność jest dodatkowo wzmocniona przez metalowe wsporniki.

Jak działa korektor postawy?

To urządzenie medyczne mieści się pod pachami i na ramionach, zapewniając indywidualne dopasowanie.

Są to paski akcesorium, które po założeniu umożliwiają naturalne wstawanie i korygowanie pochylonej postawy.

Z łatwością schowasz korektor pod ubraniem. Najlepsze korektory postawy są bardzo lekkie, łatwe do zakładania i zdejmowania oraz mogą złagodzić ból pleców po dużym wysiłku, na przykład meczu piłki nożnej.

Dowody i opinie ekspertów wskazują, że stosowanie ortezy korekcyjnej powinno odbywać się stopniowo. Na początek zaleca się codzienne stosowanie przez okres 20 minut.

Zaleca się również zdjęcie szyny przed pójściem spać. Niektóre urządzenia są bardziej kompletne niż inne, regulowane i odpowiednie dla całej rodziny: dorosłych, nastolatków, dzieci i osób starszych.

Uwagi:
Jednak w tym porównaniu zalecamy skonsultowanie się z lekarzem lub fizjoterapeutą przed przyjęciem jednego z najlepszych modeli, aby upewnić się, że urządzenie jest odpowiednie dla twoich problemów z plecami.

Zalety i obszary zastosowania

Głównym celem najlepszych korektorów pozycji jest umożliwienie Ci na przestrzeni miesięcy zharmonizowania ustawienia kręgosłupa z ramionami i miednicą.

Wyprostowana postawa podczas siedzenia lub stania sprzyja zwolnieniu nacisku wywieranego na pas brzuszny i spadkowi nerek.

Może to zmniejszyć ból w dolnej części pleców, dolnej części pleców i szyi oraz poprawić wypróżnienia.

Według pracowników służby zdrowia wysoka głowa i wyprostowana postawa przyczyniają się do otwarcia klatki piersiowej i poprawy wydolności oddechowej.

Uwagi:
Jest to również ważny atut pod względem rozwoju osobistego, aby stać wysoko. Twoja osoba wydaje się bardziej pewna siebie i bardziej uspokajająca.

Jakie są rodzaje korektorów postawy?

Jeśli szukasz odpowiedniego żelazka do pleców dla swojego problemu z postawą, to porównanie poprowadzi Cię do różnych rodzajów modeli dostępnych na rynku.

Standardowy korektor postawy

Standardowy model ortezy składa się z mniej lub bardziej elastycznych pasków nylonowych, które zakładane są na ramiona.

Działanie korygujące ma miejsce po środkowej stronie odcinka piersiowego kręgosłupa, który unosi barki do góry.

Daje to efekt podparcia kręgosłupa i wypchnięcia klatki piersiowej do przodu w celu uzyskania dobrej pozycji.

Jest to solidne akcesorium, którego efekt prostowania utrzymuje się przez długi czas. Jednak według niektórych użytkowników nie jest to bardzo dyskretne i może zapewnić ciepło.

Koszula postawy

Ten rodzaj korektora postawy jest wyrobem ortopedycznym wykonanym z gumy zapewniającej lepszą przyczepność.

Wykorzystuje wewnętrzną opaskę, która uciska określone mięśnie klatki piersiowej i dolnej części pleców, pomagając w utrzymaniu prawidłowej postawy ciała.

Inną zaletą tego urządzenia jest jego dyskrecja i stopień elastyczności. Ma również dobre napięcie korekcyjne, ale nadal nie nadaje się do długotrwałego użytkowania.

Korektor postawy bez ramiączek

Ta wersja jest nowością na rynku i nadal jest najlepsza w porównawczej opinii konsumentów.

Jest to kamizelka korekcyjna z regulowanymi ramiączkami, które łatwo się wsuwają i pozwalają w pełni wykorzystać możliwości urządzenia.

Solidny i wygodny, oferuje podwójną użyteczność, zarówno do korygowania postawy pleców, jak i do łagodzenia bólu pleców. To prawdziwa wygrana w codziennym komforcie, ale trochę droga w zakupie.

W ten sposób testowany jest korektor postawy

Schiara Haltungskorrektur für Frauen und Männer:...

Właśnie na te punkty zwróciła uwagę ekspertów podczas wprowadzania na rynek testów najlepszych korektorów postawy. Nasz przewodnik porównawczy zachęca do zwrócenia na to uwagi przy dokonywaniu zakupu.

Test materiału produktu

Ma to na celu sprawdzenie jakości elementów ortezy posturalnej. Jeśli zdecydujesz się na materiał niskiej jakości, może to prowadzić do dalszych komplikacji zdrowotnych.

Zamiast tego wybierz materiał, który jest elastyczny i solidny, a najlepiej hipoalergiczny. Są one uznawane przez zaufane recenzje użytkowników.

Wypróbuj dostępne ustawienia

Aby złagodzić ból ciągnący, kształt korektora postawy powinien być dostosowany do Twojej karnacji.

Wiedz, że najlepsi producenci mają regulowane paski z zadrapaniami, aby dostosować napięcie do Twojej wygody. Tak jest w przypadku modeli prezentowanych w tym porównaniu.

Test higieniczny

Wskazane jest preferowanie oddychającego modelu swojego najlepszego sprzętu ortopedycznego, a przede wszystkim hipoalergicznego.

Ten bardzo ważny szczegół pozwoli Ci nosić akcesorium dłużej, a nawet nosić je ze sobą podczas ćwiczeń fizycznych.

Wybierz jednak produkt dyskretny, aby bez problemu nosić go pod ubraniem.

Test dodatkowych funkcjonalności

Oprócz funkcji prostowania postawy możesz skorzystać z urządzeń najlepszych producentów, terapeutycznego urządzenia do łagodzenia bólu dolnego odcinka kręgosłupa, opcji bezbolesnych wibracji, sygnału ostrzegawczego w przypadku złej postawy czy poradnika ćwiczeń do ćwiczeń zachować zdrowie. z twoich pleców.

Zalety i wady opisane w opiniach klientów.

Chociaż najlepsze korektory postawy są bardzo skuteczne w powstrzymywaniu rozwoju problemów związanych z postawą, wielu użytkowników zauważyło pewne niedociągnięcia w funkcjonowaniu niektórych typów. Podzielono się także niezaprzeczalnymi atutami. To porównanie stworzyło dla Ciebie podsumowanie:

Korzyść :

 • Najlepsze korektory postawy pozytywnie wpływają na sylwetkę.
 • Używanie prostownicy do pleców poprawia Twój profil i potwierdza Twoją osobowość.
 • Najlepsze kamizelki korekcyjne są łatwe w użyciu i bez pomocy medycznej.
 • Urządzenie łagodzi bóle pleców i sprzyja utrzymaniu kręgosłupa.
 • Najlepsze korektory postawy są wyposażone w regulowane paski, które ułatwiają dopasowanie do odpowiedniego rozmiaru.
 • Orteza postawy walczy z osłabieniem tętnic kręgowych.
 • Stosowanie korektora pleców przyczynia się do leczenia schorzeń powodujących nieprawidłowe wysklepienie pleców.
 • Najlepsze korektory postawy można stosować w każdym wieku.
 • Materiały użyte do zaprojektowania najlepszych modeli są wysokiej jakości.
 • Korektor postawy jest bardzo wytrzymałym i łatwym w zakładaniu wyrobem medycznym.

Niedogodności:

 • Orteza posturalna może powodować dyskomfort na początku jej użytkowania.
 • Zbyt częste używanie kamizelki korekcyjnej nie zawsze jest wskazane.
 • Niektóre modele korektorów postawy nie są dyskretne pod ubraniem.
 • Korektor pleców nie łagodzi wszystkich bólów pleców.
 • Paski innych typów korektorów są nieporęczne i trudne w transporcie.
 •  Niewentylowane szelki powodują dużo pocenia się.
 • Nie wszystkie korektory postawy można prać w pralce.
 • Częste problemy z odkształceniami paska w niektórych modelach.
 • Kilka prostowników pleców nie oferuje dolnego pasa pleców.
 • Niektórzy użytkownicy początkowo uważają system prostowania pleców za ograniczający.

Na co należy zwrócić uwagę przy zakupie korektora postawy?

Wróćmy w tym porównaniu do sposobów wyboru lepszego modelu ortezy pleców. Pierwszym aspektem, na który należy zwrócić uwagę, jest wybór materiału. Należy preferować lekką tkaninę, która jest przyjemna w noszeniu.

Neopren jest ogólnie zalecanym materiałem wysokiej jakości. Jest miękki i łatwy w noszeniu. Pomyślimy również o obróbce aksamitu dla większego komfortu.

Osoby poszukujące produktu do stosowania w profilaktyce lub korekcji wybiorą podstawowe modele wyposażone jedynie w paski biegnące wokół pleców i pod pachami.

W przypadku osób z bardziej zaawansowanymi problemami lepiej zastosować przyrządy terapeutyczne owijające całe plecy, czasem zawierające aluminiowe pręty wzmacniające oparcie.

Uwagi:
Jeśli chodzi o design, postaw na smukły model. Gruby korektor postawy nie będzie wygodny i będzie krępował ruchy.

Alternatywy dla korektora postawy

Wiele urządzeń jest używanych do poprawy łuku kręgosłupa i zmniejszenia bólu spowodowanego niewłaściwą postawą.

Jako alternatywę dla klasycznego korektora postawy masz ortopedyczną ortezę pleców, która jest klinicznie sprawdzoną ortezą, która w spersonalizowany sposób reaguje na problemy z zakrzywionymi plecami.

Jest sklasyfikowany zgodnie z europejskimi standardami jakości i może wpływać na dobre samopoczucie fizyczne i emocjonalne.

Jeśli chodzi o drobny sprzęt wymieniony podczas pisania tego przewodnika porównawczego, jako alternatywę wyróżniamy elastyczne pasy wzmocnione tylnymi i przednimi szelkami podtrzymującymi kręgosłup. Pas zapewnia ograniczenie odcinka lędźwiowego i piersiowego, które zapewnia dobrą postawę siedzącą i stojącą.

Do tej gamy produktów należą również wykonywane na zamówienie lumbostaty. Wykonane z tkaniny stanowią doskonałe podparcie tułowia.

Internet czy handel specjalistyczny: gdzie najlepiej kupić korektor postawy?

Pomimo ogromnego potencjału sklepów specjalizujących się w sprzedaży korektorów postawy, kupowanie przez Internet zwiększa Twoje szanse na znalezienie najlepszego akcesorium.

W internecie możesz iść do wirtualnego sklepu kiedy tylko chcesz, 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę.

Wystarczy kilka kliknięć, aby uzyskać dostęp do różnych marek prostowników do pleców i wybrać swój ulubiony produkt.

Uwagi:
Będziesz mieć również prawo do porównań online, które pomogą Ci dokonać wyboru, a także do wyników testów i recenzji od konsumentów, którzy korzystali z urządzenia przed Tobą.

częste pytania

Dlaczego dobra postawa jest ważna?

Wyprostowana postawa zmniejsza ból pleców, poprawia wygląd, oddychanie i przepływ krwi.

Jak działa korektor postawy?

Zachęca do przyjęcia prawidłowej postawy ze względu na nacisk, jaki urządzenie wywiera na ramiona. Twój biust staje się wyprostowany, a kręgosłup przyjmuje idealną pozycję.

Jaki jest najlepszy rozmiar mojego ortezy?

Poszukaj normalnych wymiarów swojej odzieży. W razie wątpliwości skontaktuj się ze sprzedawcą.

Jakie urządzenie pasuje do mojego rozmiaru?

Najlepsze korektory są dostosowane do Twojego wzrostu i morfologii. Ludzie wszystkich rozmiarów muszą się spotkać.

Jak długo powinienem nosić korektor postawy?

Na początek wystarczy od 1 godziny do 2 godzin dziennie. Z biegiem czasu możesz wydłużyć lub skrócić czas noszenia, w zależności od poziomu ulgi.

Czy muszę okresowo zmieniać produkt?

Zasadniczo dobry model tylnej deski wystarczy, aby rozwiązać problem złej postawy.

Po jakim czasie zobaczę zadowalające efekty?

Przekonujący efekt uzyskasz stosując urządzenie na co dzień. Zaleca się noszenie akcesorium przez co najmniej miesiąc, aby uzyskać najlepsze rezultaty.

Czy ostateczna korekta jest zawsze gwarantowana?

Osoby noszące ortezę posturalną mają inne oczekiwania. Ogólny wskaźnik zadowolenia z wyników testu wynosi około 95%.

Jak myć urządzenie?

W pralce w maksymalnej temperaturze 30°C. Jednak mycie ręczne pomaga zachować pełnię możliwości korektora.

Czy noszenie korektora postawy jest niebezpieczne?

Najlepsze produkty są opracowywane z pomocą ekspertów i pracowników służby zdrowia. Prawidłowo stosowane nie stanowią żadnego zagrożenia dla zdrowia.

Najlepsze popularne korektory postawy