Top 5 Najlepszych Blokad do Hulajnoga (zabezpieczenie przed kradzieżą)

Blokada hulajnogi jest niezbędna od momentu pozostawienia hulajnogi bez opieki.

Kłódka może odstraszyć, spowolnić lub uniemożliwić napad (wszystko zależy od stopnia oportunizmu lub woli domniemanego złodzieja).

Jako zwykły użytkownik hulajnogi (zarówno do chodzenia, jak i załatwiania drobnych spraw) nie czułem się komfortowo, zostawiając hulajnogę na chodniku bez ochrony, kiedy wchodziłem do piekarni.

W ten sposób mojemu kuzynowi skradziono nową hulajnogę elektryczną w 30 sekund. Postanowiłem zrobić rozeznanie i kupić blokadę do mojej hulajnogi. W końcu zdecydowałem się na podwójną ochronę z blokadą Kryptonite U-frame lock i blokadą tarczy do zablokowania koła.

Mój wybór opiera się zarówno na wynikach opinii klientów, jak i specyfikacjach producenta. Dwa wiarygodne źródła informacji, aby znaleźć najlepsze zamki do hulajnogi.

5 Najlepszych Blokad do Hulajnoga

Obecnie bestsellery (niekoniecznie najlepsze)

WAŻNA UWAGA:

Znajdziesz wiele negatywnych opinii klientów dotyczących zamków. Powód jest prosty: żadne urządzenie antykradzieżowe nie jest w 100% niezawodne, a niezadowoleni klienci szaleją na punkcie recenzji.

Jednak kłódka znacznie ograniczy szanse na kradzież. Im trudniej będzie wyłamać zamek, tym większe prawdopodobieństwo, że złodziej się zniechęci. Możesz także połączyć 2 zamki dla lepszej ochrony.

5 najlepszych zabezpieczeń antywłamaniowych do hulajnoga

W tym przewodniku znajdziesz różne modele, których charakterystyka pomoże Ci wybrać zamek, który najlepiej pasuje do Twojej hulajnogi i Twoich potrzeb.

1 – ZAMEK GŁÓWNY

Master Lock zertifiziert und patentierte E Scooter Schloss,...

Zobacz Cenę

Master Lock to blokada hulajnogi w kształcie kajdanek. Chociaż zabezpiecza hulajnogę, można go również używać na rowerze, ogrodowym grillu lub wózku…

Jego użycie jest proste: przymocuj pierwszą bransoletkę do kratki lub następnie przymocuj drugą do hulajnogi w drugiej bransoletce.

Oprócz tego, że jest praktyczny, ten zamek jest skuteczny. Testy pokazują, że ten obracający się wzór łączy jest trudny do wybrania. Do sprzedania certyfikowane ubezpieczenie.

Jego konstrukcja jest interesująca i łatwa do przenoszenia. Zamek wykonany jest ze stali laminowanej co czyni go estetycznym i wytrzymałym.

2-ABUS 6500/110

ABUS Faltschloss Bordo Granit XPlus 6500 SH mit Halterung -...

Zobacz Cenę

Skuteczny jest również zamek ABUS 6500 . Dzięki mocnym złączom 5 mm i obudowie z hartowanej stali, zamek zapewnia dobrą ochronę hulajnoga. Cylinder pomaga walczyć z odpryskami.

Ponadto ABUS 6500 Bordo Big zajmuje mało miejsca i jest łatwy w transporcie. Dzięki niewielkim rozmiarom i poręcznemu pokrowcowi, w zależności od modelu, można go schować do torby lub przypiąć do kierownicy.

Bardzo szybko można go rozłożyć i złożyć. To uznana i zaufana marka.

3 – Odzież sportowa

Sportastisch Faltschloss Fahrrad „Fold & Hold“ 85cm...

Zobacz Cenę

Jeśli potrzebujesz skutecznego zabezpieczenia przed kradzieżą za niewielkie pieniądze, Sportastisch to urządzenie zabezpieczające przed kradzieżą  poziomu 7 w skali marki. Dzięki stopowi stali jest odporny na kradzież. Aby zwiększyć jego wytrzymałość, zamek jest zabezpieczony przed korozją i wyposażony w system antywstrząsowy.

Dzięki takiemu dużemu zamkowi możesz jednocześnie podłączyć wiele hulajnóg.

Sportastisch ma również tę zaletę, że jest łatwy w transporcie Jest nawet wyposażony w uchwyt do przymocowania do mostka hulajnogi.

Posiada 3-letnią gwarancję, aw przypadku kradzieży można zażądać zwrotu kłódki.

4 – Kabel Kryptonite Antywłamaniowy U Evolution Mini-7 +

Kryptonite Evolution Mini-7 Bügelschloss - Sicherheitsgrad...

Zobacz Cenę

Kryptonite U Evolution Mini-7  Lock to zestaw kłódki i linki zabezpieczającej. Model ten jest solidny z oceną 7/10 w skali marki. U jest wykonana z hartowanej stali i dlatego trudniej ją przepiłować lub podważyć . Jeśli chodzi o linkę, jest ona wykonana ze stalowego oplotu i zapewnia dodatkową ochronę poprzez zabezpieczenie koła lub podobnego elementu. Dodatkowo zamek wyposażony jest w system podwójnego ryglowania.

Inną zaletą Kryptonite Anti-Theft U Evolution Mini-7 jest łatwość transportu. Jest wyposażony w uchwyt do ramy, który umożliwia jego zamocowanie.

Zamek jest również wyposażony w trzy klucze, z których jeden jest wyposażony w diodę LED do podglądu w nocy, aby zablokować i odblokować hulajnogę.

5 – Blokada koła hulajnogi

Elektroroller Scheibenbremsenschloss, Scooter Stahldraht...

Zobacz Cenę

Zniechęcaj złodziei, wybierając blokady na koła . Ten model jest naprawdę skuteczny, ponieważ zapobiega fizycznemu stoczeniu się złodzieja poprzez zablokowanie tylnego koła na tarczy.

Jest wyposażony w szczególnie skuteczną blokadę tarczy, ponieważ trudno ją złamać bez uszkodzenia hulajnogi. Jednak złodziej zwykle chce ukraść coś, co może odsprzedać.

Dostarczany z kablem przypominającym, przypominającym o zwolnieniu blokady kierownicy przed ponowną jazdą.

Jak na swój format jest mały i bardzo lekki, co ułatwia jego przechowywanie i transport.

Kryteria zakupu zamków do hulajnóg

Istnieje wiele modeli zamków i nie wszystkie mają taką samą jakość lub taką samą użyteczność. Ważne jest, aby wybrać model, który odpowiada Twoim potrzebom, a nie tylko budżetowi.

Do czego służy blokada hulajnogi?

Urządzenie antykradzieżowe to urządzenie, które zapobiega kradzieży hulajnoga. To akcesorium oszczędza czas i zniechęca złodziei. W ten sposób możliwe jest zaparkowanie hulajnoga i pozostawienie go bez nadzoru .

Jakie są rodzaje zamków do hulajnóg?

Istnieją 4 rodzaje zamków do hulajnogi. Twój wybór powinien opierać się na Twoich potrzebach i miejscu parkowania. W tym porównaniu zobaczysz najlepsze zamki dla każdego rodzaju zamka do hulajnogi.

1. U-blokada

ABUS Bügelschloss Ultra 410 + SH34-Halterung +...

Jak sama nazwa wskazuje, zamek w kształcie litery U przypomina kłódkę. A w zależności od modelu zamyka się na klucz lub na kod. Rama jest wykonana z metalu, dzięki czemu zamek jest mocniejszy, a przez to trudniejszy do podniesienia i przecięcia. Ten typ zamka jest jednym z najbardziej odpornych na kradzież.

Korzyść : 

 • niezawodne zabezpieczenie przed kradzieżą
 • Dobry stosunek jakości do ceny

Niedogodność :

 • stosunkowo ciężki
 • Sztywny i czasami trudny do znalezienia punktu zaczepienia

2. Zamek składany

ABUS Faltschloss Bordo Granit XPlus 6500/85 ST mit...

Zamek składany to urządzenie składające się z kilku metalowych płytek, które są połączone za pomocą elementów złącznych. Talerze składają się same i wystarczy je rozłożyć, aby z nich skorzystać. Ze względu na swój wygląd nazywany jest również „metrem stolarskim”.

Podobnie jak w przypadku U-locków, zamki składane można zablokować za pomocą klucza lub kombinacji kodu .

Korzyść :

 • Lekki i oszczędzający miejsce zamek
 • Łatwy w manipulacji

Niedogodność :

 • Zamek składany jest mniej wytrzymały niż U-lock

3. Kajdanki antykradzieżowe

Master Lock zertifiziert und patentierte E Scooter Schloss,...

Ma kształt kajdanek: dwie bransoletki połączone ogniwami lub łańcuszkiem. Dzięki swojemu kształtowi i elastyczności można go łatwo zawiązać. Po prostu przymocuj pierwszą opaskę do kierownicy hulajnogi, a drugą do stałego punktu mocowania, takiego jak drogowskaz lub bariera. Możesz użyć klucza lub przycisku, aby zablokować urządzenie.

Korzyść :

 • Blokada jest łatwa w użyciu.
 • Skuteczne zabezpieczenie hulajnoga.

Niedogodność :

 • Ten rodzaj zamka jest drogi.

4. Alarm antywłamaniowy

ABUS Alarmbox - Mobile Alarmanlage zur Sicherung von...

Zamek wyposażony jest w alarm i służy głównie do odstraszania złodziei. Jego działanie jest proste. Podczas próby włamania włącza się alarm i emituje wysoki dźwięk. W ten sposób, oprócz szybkiej ucieczki złodzieja, możesz go wysłuchać i szybko zainterweniować, aby rzucić go w ucieczkę.

Korzyść :

 • Dźwięk, który emituje, jest potężny i niesamowity
 • Cena tego typu zamka jest niska
 • Złodzieje nie są przyzwyczajeni do alarmów na skuterach

Niedogodność :

 • Ten typ kłódki jest mało odporny, służy głównie do straszenia

U-locki i zamki składane są bardziej odporne na przecinaki do drutu, piły do metalu, łomy, młotki i przecinaki do śrub.

Inne kryteria zakupu:

Trzeba też pomyśleć…

– Aprobata

Jeśli chcesz mieć pewność co do niezawodności zamka, sprawdź, czy jest on zatwierdzony przez organizacje. Organizacje przeprowadzają testy, aby zapewnić jakość i solidność zamka przed jego walidacją.

Istnieje kilka certyfikatów, takich jak SRA (Security and Automobile Repair), który jest punktem odniesienia w świecie zamków do rowerów i motocykli, ale także Vendido Seguro, FUB (Federation of Bicycle Users) i fundacja ART.

– Lokalizacja i czas parkowania

To nie to samo, co zaparkować 2 minuty przed cichą wiejską piekarnią, żeby kupić bagietkę, niż zaparkować 8 godzin w nocy w miejscu publicznym we wsi.

Podczas gdy podstawowa kłódka wystarczy w pierwszym przypadku, solidna kłódka będzie niezbędna w drugim przypadku.

Podobnie prosta hulajnoga nieznanej lub zepsutej marki nie wzbudzi takiej chciwości jak nowa hulajnoga elektryczna Xiaomi z wyższej półki.

– Ochrona

Większość producentów oferuje kilka zakresów ochrony modeli, aby zaspokoić potrzeby każdego. Nie każdy ma hulajnoga za 4700 złoty. Poza tym mieszkanie w dużym mieście wiąże się z większym ryzykiem napadu niż mieszkanie w mieście w „cichym” mieszkaniu.

Producenci mają system klasyfikacji oparty na poziomie bezpieczeństwa modeli zamków. Niestety każda marka ma swoją skalę, więc trudno porównywać marki.

Ogólnie rzecz biorąc, pierwsze poziomy (1,2 i 3) obejmują zamki niskiej jakości. Te ostatnie mają kilkusekundowy czas odporności na napad, dlatego polecane są na krótkie postoje.

Im wyższa liczba, tym dłużej zajmie złamanie zamka.

– Materiał i grubość

Kupując blokadę do hulajnogi, musisz wziąć pod uwagę materiał, z którego wykonana jest blokada. W rzeczywistości niektóre materiały są bardziej wytrzymałe niż inne.

W przypadku zamków z linkami ze stali nierdzewnej należy zwrócić szczególną uwagę na przekrój linki. Powinieneś również przyjrzeć się, jak są wykonane i połączone, aby zobaczyć, czy są wystarczająco mocne.

Jeśli chodzi o kłódki typu boa (rolowane), są lekkie i tanie, ale też nie są wytrzymałe, dlatego nie zaleca się ich parkowania w ciągu dnia. Bardziej odpowiedni będzie niezawodny zamek, taki jak stalowy zamek składany lub zamek w kształcie litery U.

Zalety i wady zamków

Chociaż zamki do hulajnogi, które wybraliśmy w tym porównaniu, są dobre, nie są idealne.

Korzyść :

 • Zamki ze stali utwardzanej dyfuzyjnie są solidne i skuteczne.
 • Lekkie kłódki z uchwytami są łatwe w transporcie.
 • Zamki składane są łatwe w użyciu.
 • Skuteczne są zamki antywłamaniowe z zamkami antywłamaniowymi i przeciwpiłowymi.
 • Niektóre zamki mogą chronić kilka hulajnóg jednocześnie.
 • Dodatkowe linki U-lock są jeszcze bardziej skuteczne
 • Zamki kajdankowe są najłatwiejsze w obsłudze, transporcie i użytkowaniu.
 • Zamki alarmowe skutecznie odstraszają złodziei

Niedogodności:

 • Zamki z kluczami czasami mają zamki, które się przyklejają
 • Nawet najskuteczniejsze zamki nie zawsze chronią przed kradzieżą.
 • Kłódki mogą być nieporęczne (w kształcie litery U) i ciężkie (stalowe).
 • Niektóre zamki składane są trudne w obsłudze.
 • Zamki alarmowe są łatwe do cięcia.
 • Zamki są czasami drogie.

Popularne zabezpieczenia antywłamaniowe do hulajnoga

Częste pytania

Jak założyć blokadę hulajnogi Xiaomi?

To zależy od zamka. Jeśli zdecydujesz się na blokadę kajdanek, po prostu powieś jedną bransoletkę na stałym punkcie, takim jak słupek, a drugą bransoletkę na ramie.

Jaka blokada do hulajnogi elektrycznej?

Poza zamkami do hamulców tarczowych nie ma zamka zaprojektowanego specjalnie do hulajnóg elektrycznych. Są takie same jak w przypadku rowerów. Jednak wszyscy zgadzają się, że U-locki są najlepsze.

Jaki jest najlepszy zamek paninete?

Żaden zamek nie zabezpiecza 100% hulajnóg. Zważ zalety i wady, aby znaleźć dobry model. Jeśli Twoja hulajnoga jest droga, a miejsce parkingowe jest potencjalnie niebezpieczne, weź U-lock i dlaczego nie dodatkowy alarm.

Jak wybrać blokadę do hulajnogi?

Aby mieć pewność wyboru odpowiedniego zamka do hulajnogi, należy wziąć pod uwagę czas trwania oraz miejsce postoju. Nie trać pieniędzy, oszczędzając 150 złoty na zamek, który nie jest wart swojej ceny. Jeśli Twoja hulajnoga jest elektryczna, przyciągnie więcej złodziei, ponieważ ma większą wartość odsprzedaży i zainteresowanie. To powinno skierować cię do zamka lepszej jakości.