5 Najlepsze Urządzeń Sportowych do Domu

Chcesz uprawiać sport, ale nie masz czasu na siłownię? Oto porady Labo Fitness Magazine na ten temat…

Ponieważ chciałem pozostać w formie i fizycznie, zapisałem się na siłownię 2 lata temu. Niestety po 2 miesiącach nie miałem już czasu, aby się tam dostać (miałem 20 minut jazdy i bliżej mogło coś zmienić). Nagle okazuje się, że wydałem 2500 złoty na około 10 sesji. Oh! 250 zł za sesję, nie otrzymałem zwrotu pieniędzy za subskrypcję przez 1 rok.

Potem, odwiedzając przyjaciółkę, zauważyłem, że ma w domu orbitrek. Widziałem to już wcześniej, ale wcześniej nie zwracałem na to uwagi. Opowiedziała mi, że kupiła go rok temu i używa go co drugi dzień podczas drzemki swojej córeczki. To jest ten model (na Amazon).

Po naszej dyskusji na ten temat i po osobistych przemyśleniach zdecydowałem się na zakup własnego sprzętu sportowego do domu. Tak, ale co wybrać? Jaki sprzęt sportowy wybrać? Nie mam miejsca jak na siłowni i nie stać mnie na zakup 3-4 różnych urządzeń.

Oto proces mojej refleksji…

Jakie mięśnie chcę ćwiczyć?

Chciałabym popracować nad udami, pośladkami, wyszczuplić brzuch i wzmocnić ramiona. Zależało mi na skutecznym domowym sprzęcie sportowym, oto wynik moich poszukiwań po 3 dniach w internecie.

Pokażę Ci 5 najlepszych domowych sprzętów sportowych.

Najlepszy sprzęt sportowy do domu

Dzięki moim badaniom zidentyfikowałem 5 najlepszych urządzeń, które nadają się do treningu w domu i które pozwalają ćwiczyć większość ciała:

 1. wioślarz
 2. trener eliptyczny
 3. Rower treningowy
 4. Bieżnia
 5. stepper

Regularne uprawianie sportu pozwala być bardziej energicznym, mniej zmęczonym, poprawia sylwetkę i wydłuża życie.

 • Wyobraź sobie budowanie mięśni w 20 minut dziennie w zaciszu własnego domu bez konieczności chodzenia na siłownię w 20 minut.
 • Wyobraź sobie, że nie musisz zmieniać ubrania, aby dostać się do urządzenia czekającego na Ciebie w pokoju obok.
 • Wyobraź sobie, że kładziesz ręce na urządzeniu, nie lepiąc rąk od potu tych, którzy byli przed tobą.
 • Wyobraź sobie, że jesteś celem spojrzeń ludzi młodszych od ciebie na ulicy…

Każde urządzenie ma zalety i wady, ale przede wszystkim mięśnie nie są takie, jak oczekiwano, więc oto moje podsumowanie, które pomoże Ci rozwinąć swoją estetykę.

Oto ranking najlepszego sprzętu sportowego do domu. Liczba dostępnych kopii mojego wyboru i cena mogą być ograniczone, więc nie czekaj zbyt długo z działaniem.

1- Wioślarz

Rudergerät Concept2 Indoor Rower 2711

Wioślarz to jeden z najlepszych sprzętów sportowych w domu. Sprawia, że 80% mięśni w ciele intensywnie pracuje. To nie jest moje ulubione urządzenie ani najpopularniejsze urządzenie, ale jest to najskuteczniejsze urządzenie do ćwiczeń w domu do utraty wagi i budowania mięśni w całym ciele. Wioślarz to urządzenie używane przez większość sportowców w przygotowaniu fizycznym.

Wybór odpowiedniego wioślarza może mieć znaczenie, w rzeczywistości dostępnych jest kilka technologii oporowych. Jeśli chcesz cichego wioślarza, zdobądź wioślarza magnetycznego, aby uzyskać prawdziwy opór, zdobądź model powietrzny, jeśli chcesz doświadczyć wiosłowania, zdobądź model wodny itp.

Policz od 1400 do 7000 złoty za wioślarza godnego tej nazwy.

Zalety
 • działa na całe ciało
 • składany, łatwy do przechowywania w pionie
 • są luksusowe modele wodne, z litego drewna
Niedogodności
 • pierwsze ceny są nieskuteczne
 • niektóre modele są głośne

 

2- Orbitrek

Skandika Crosstrainer CardioCross Carbon Pro Ellipsentrainer...

Orbitrek zapewnia ruch w połowie drogi między stepperem a rowerem treningowym. Bez konkretnego powodu medycznego 3/4 użytkowników to kobiety. Czemu? Ponieważ trener eliptyczny został okrzyknięty za ruch, który zasadniczo działa na uda i pośladki w celu uzyskania lepszych krzywych (ale przy okazji działa również na ramiona, łydki i mięśnie brzucha).

Orbitrek zajmuje miejsce na podłodze. pamiętaj, aby zarezerwować dla niego miejsce w domu, ponieważ jest to urządzenie, które nie jest łatwe do przenoszenia. Rozważ także wybór modelu z programami na ekranie, aby zróżnicować wysiłek.

Odlicz co najmniej 1000 zł, aby kupić jeden w domu.

Zalety
 • ujędrnia uda i pośladki
 • sprawia, że całe ciało trochę pracuje
 • bardzo stabilne urządzenie
 • chroni stawy
Niedogodności
 • mało kompaktowy, wymaga miejsca w domu
 • nie zginaj się

 

3- Rower treningowy

Ultrasport F-Bike,F-Rider...

Rower treningowy jest bardzo popularny w Hiszpanii i Ameryce Łacińskiej, a co tydzień sprzedaje się tysiące egzemplarzy. Cenione są ze względu na niski koszt zakupu oraz niewielką powierzchnię, jaką zajmują. Na ogół są składane.

Pamiętaj, że ruch w ćwiczeniu może być nudny i angażować tylko dolne partie ciała. Pomyśl o szaleństwie, wybierając rower stacjonarny z płynniejszym pedałowaniem, cięższym kołem zamachowym i wyświetlaczem z wbudowanymi programami do różnicowania wysiłków.

Zalety
 • kompaktowy i składany: zajmuje mało miejsca
 • łatwe i bezpieczne ćwiczenia
 • umożliwia jednoczesne czytanie lub oglądanie telewizji
 • Niska cena: od 450 do 1000 złoty
Niedogodności
 • Nie działa na górną część ciała (z wyjątkiem trochę mięśni brzucha)
 • dla niektórych nudne

 

4- Bieżnia

Nero Sports Bluetooth-Laufband KINOMAP verbundenes Laufband...

Bieżnia to kolejny bardzo popularny sprzęt sportowy w siłowniach. Ogromną zaletą tego urządzenia jest to, że może pracować przez cały rok w każdym klimacie, suchym i gorącym. To ćwiczenie działa na dolne partie ciała.

Bieżnia jest doceniana i dostosowywana przez wszystkich. Najdroższe bieżnie mają małe silniki i małe pasy biegowe, które nadają się tylko do chodzenia. Jeśli chcesz biegać i jak najlepiej wykorzystać nachylenie, alternatywną prędkość i tłumienie, musisz pójść o krok wyżej.

Odlicz od 2500 zł do biegania na bieżni.

Zalety
 • pozwala biegać w każdą pogodę
 • nachylenie pozwala na inną pracę mięśni
 • wiele programów
 • amortyzacja stawów w niektórych modelach
 • elastyczny
Niedogodności
 • wysoka cena ze względu na silnik
 • zajmuje powierzchnię podłogi
 • wybierz dobrze, aby się nie zawieść

Zobacz naszą ofertę bieżni

 

5- Stepper

Ultrasport Swing Stepper, Hometrainer Stepper mit...

Stepper to jeden z pierwszych sprzętów sportowych, który przeszedł przez drzwi mieszkań i domów jednorodzinnych. Jest to ćwiczenie, które pozwala pracować na łydki, uda i pośladki.

Stepper, podobnie jak trenażer eliptyczny, używany jest głównie przez płeć piękną. Za cenę dżinsów możesz zbudować pośladki i uda w kilka minut dziennie. Jak każde urządzenie, jest to ćwiczenie, które przynosi rezultaty, o ile jest używane regularnie.

Uwaga: niektóre steppery z niższej półki nie są stabilne, wybierz model, który jest wystarczająco ciężki i szeroki.

Do ceny policz od 100 do 800 zł.

Zalety
 • tani
 • nie masywny
Niedogodności
 • nie zawsze stabilnie
 • kilka funkcji

Zobacz ten model na Amazon

 

Korzyści trenera eliptycznego

Ze swojej strony wybrałem trenażer eliptyczny. To jest Cardio Cross (tak samo jak mój przyjaciel), zobacz go na Amazon. Wybrałem trenażer eliptyczny, ponieważ najlepiej odpowiada moim potrzebom. Mała wada, jest dość droga i duża, ale podobało mi się, że jej szynę można złożyć w pionie, aby zaoszczędzić trochę miejsca, gdy jej nie używam.

Kolejny powód, nie lubię biegać, więc odrzuciłem pomysł bieżni.

Moim celem było mieć zgrabniejsze pośladki i bardziej wyrafinowane nogi, a także trochę brzucha. Mogę to osiągnąć zwiększając rezystancję urządzenia, co jest bardzo skuteczne.

Ten model jest odpowiedni dla dużych rozmiarów i do 145 kg (więc mam miejsce). Dowiedziałem się, że rowerek eliptyczny to początek biegania, ale bez wpływu na stawy, więc a priori lepiej dla zdrowia.

Uważam, że mój model jest estetycznie czysty i prosty, a recenzje pozostawione na Amazon u dołu strony utwierdziły mnie w tym przekonaniu.

Właściwe działania dla Twoich celów

Wniosek: Jakie jest najlepsze urządzenie do domowej siłowni?

Podsumowując, będę podkreślać, jak ważny jest wybór odpowiedniego sprzętu sportowego do domu.

Nie ma dobrych ani złych urządzeń per se. Złe doświadczenia są zwykle związane z urządzeniem z niższej półki, a nie z samym ćwiczeniem.

Po tej analizie zalet i wad, radzę ci zdecydować, czego potrzebujesz. Jeśli tu jesteś, to dlatego, że prawdopodobnie już masz preferencje, ale chciałbyś uzyskać więcej informacji.

Podążaj za swoim instynktem, to ważne, nie zapominaj, że celem zakupu urządzenia sportowego do domu jest przede wszystkim motywacja do zrobienia tego, a nie służyć jako wieszak na ubrania.

Moja rada, a na pewno jedna z najważniejszych, to trzymać się z daleka od taniego domowego sprzętu sportowego. Tak, to nie jest drogie i brzmi interesująco, ale tak naprawdę nie jest. Powiem Ci, że fantazjowanie zapewni Ci większy komfort, większą satysfakcję, większy wybór i dużo większą motywację do noszenia.

Czy grozi Ci zawał serca, który zacznie pękać po 2 miesiącach?

Zastanów się dobrze nad rozmiarem kroków, amplitudą ruchów i bezpieczeństwem, które gwarantują ci pełną, naturalną pracę i wykonywanie jej ze spokojem.

Najlepsze urządzenia do domowej siłowni to te, które działają zgodnie z tym, do czego ich używasz, ponieważ dostosowują się do Twoich potrzeb. Lepiej zainwestować w poważny model, który będzie Ci towarzyszył przez długi czas. Pomyśl o swoim celu i działaj, aby go osiągnąć!

Ponadto, jeśli zamierzasz codziennie korzystać z maszyny do ćwiczeń, wybierz wysokiej jakości maszynę, aby nie ograniczać się do niej zbyt szybko.

Kup ten sam trener eliptyczny na Amazon

Opinie klientów

Ważne jest, aby porównać opinie klientów, aby kupić najlepszy sprzęt do domowej siłowni. Nadal nie znalazłeś modelu swoich marzeń?
Kliknij tutaj, aby zapoznać się z opiniami klientów na temat naszego ulubionego modelu.

Domowa maszyna cardio: popularne maszyny sportowe

Kompletne urządzenie sportowe do domu jest super i tego właśnie potrzebowałem. W tym artykule wymieniono najlepsze maszyny do ćwiczeń i sprzęt do ćwiczeń w domu.

Domowy przyrząd sportowy jest praktyczny, ponieważ możesz go wykonywać kiedy tylko chcesz, nawet gdy dziecko śpi. Nie ma potrzeby wychodzić.

Jako kompletny, zajmujący mało miejsca sprzęt do kulturystyki, dostępny jest rower treningowy lub składana maszyna do wiosłowania, które są sprzętem sportowym do pracy z całym ciałem bez cierpienia.

Wioślarz to sprzęt sportowy do odchudzania, który jest jednomyślny w kwestii domowego sprzętu sportowego. To jest koniecznością.