5 Najlepsze Rowery Treningowy (Stacjonarny)

Chcesz się odmłodzić, ponownie schudnąć lub po prostu utrzymać? Rower stacjonarny jest dla Ciebie.

Lepiej znany jako rower treningowy, nadal korzysta z najnowszych innowacji technologicznych, aby zawsze oferować to, co najlepsze.

W rzeczywistości wszyscy pamiętamy te duże, głośne motocykle z dużą gumową podkładką, która zaczęła działać jako rezystor, i cóż, to wszystko. Teraz rowery treningowe oferują prawdziwe doznania i nie są już hałaśliwe… z drugiej strony wciąż trzeba pedałować.

Rower treningowy przynosi wszystkie korzyści płynące z jazdy na rowerze: utratę wagi, odporność, budowanie mięśni, ale bez wychodzenia z domu, a ponieważ są ciche, możesz nawet oglądać telewizję podczas połykania kilometrów.

Oferuję Ci 5 najlepszych obecnie rowerów treningowych.

Nie masz czasu? Sprawdź nasz ulubiony model na Amazon! 

Najlepsze rowery treningowe

Ustawiaj się w kolejce, oddychaj i ujędrnij mięśnie, nie pozbawiając się komfortu swojego salonu, to obietnica rowerów treningowych.

 • wyobraź sobie siebie ze swoją idealną wagą
 • Wyobraź sobie siebie ze smukłymi nogami kolarza
 • Wyobraź sobie, że łapiesz oddech i poprawiasz swoje zdrowie
 • i wreszcie wyobraź sobie, że wszystko to odbywa się w domu

Oto ranking najlepszych rowerów treningowych. Liczba dostępnych egzemplarzy i cena mogą być ograniczone.

Aktualne bestsellery:

1- NordicTrack R 65 – rower półleżący

DKN rb4i Heimtrainer Schwarz/Grau

Zobacz Cenę

NordicTrack R 65 to półleżący rower treningowy, który korzysta z wielu innowacji.

Koło zamachowe o wadze 9 kg, 25 zmotoryzowanych poziomów oporu, hamulec magnetyczny i oczywiście konsola z możliwością podłączenia, oferująca 32 programy. Fotel zapewnia prawdziwy komfort pracy dzięki oparciu, a ergonomiczne regulacje są proste i intuicyjne.

Ten rower treningowy ma złącza MP3, głośniki i jest kompatybilny z (opcjonalnym) czujnikiem tętna, aby uwolnić ręce.

Zalety
 • komfort
 • miłośnik
 • Zaawansowana technologia
 • regulowane siedzisko i składany parawan
 • zbyt cicho
Niedogodności
 • wymaga dużo miejsca
 • często brak w magazynie

2- Sportstech SX400 – jedź jak zawodowiec

Sportstech Premium Ergometer Heimtrainer mit 25KG Schwungrad...

Zobacz Cenę

Jeśli nie wiesz jaki wybrać rower spinningowy, to może Cię on zainteresować.
Cichy, solidny, oferuje prawdziwe wrażenia z jazdy na rowerze szosowym, ale wolelibyśmy, aby pas do pomiaru tętna nie był opcjonalny.

Koło zamachowe z przeciwwagą 22 KG, swobodna regulacja oporu i wydajny system pasów gwarantujący jednocześnie ciszę.
W przypadku elektroniki poczynię te same obserwacje, co w przypadku jego młodszego brata, SX200 na street view, nawet jeśli programowanie jest lepsze z pomiarem tętna na uchwytach.

Również tutaj docenisz koła do przenoszenia jego 54 kg, a także uchwyt na butelkę i akceptuje sportowców do 150 kg.

Zalety
 • rower spinningowy klasy premium
 • ergonomiczne siodełko
 • wyściełane podłokietniki
 • Zmierz puls serca
 • pasuje do wszystkich rozmiarów
 • koła, aby go przesunąć
Niedogodności
 • rower waży 54 kg (na tyle pozwala jego stabilność)

3- Sportstech ESX500 – Kompaktowy rower treningowy

Ergometer SPORTSTECH ESX500 mit Smartphone App Steuerung +...

Zobacz Cenę

Sportstech ESX500 ma prostą estetykę, a jego użytkownicy są z niej zadowoleni, to rower treningowy, który dotrzymuje obietnic.

Ma udźwig dla użytkowników do 120 kg, masę bezwładności 12 kg, bardzo przyjemne ciche hamowanie magnetyczne, podłączaną konsolę z 12 programami treningowymi i 16 oporami. Ten rower ma rozsądną wagę 30 kg.

Jest to dobre urządzenie do ćwiczeń cardio i fitness.

Zalety
 • 16 poziomów oporu
 • pedały z paskami
 • Uchwyt na tablet, który zapewni Ci zajęcie podczas jazdy
 • wygodne siodło
 • Zaufana marka
Niedogodności
 • nie ma kół do poruszania się
 • zawiadomienie po angielsku

4- DeskCycle – Mini rower treningowy

Neuerscheinung! DeskCycle Ein Pedal-Trainingsgerät für...

Zobacz Cenę

DeskCycle w niczym nie przypomina gadżetu, który szybko stanie się niezbędny. Ten mini rower treningowy jest przenośny i pozwala pedałować zgodnie z Twoimi pragnieniami lub dostępnością. Przede wszystkim możesz pedałować podczas pracy, łącząc w ten sposób przyjemne z pożytecznym. Przemierzaj mile, nawet nie zdając sobie z tego sprawy!

Nadal oferuje 8 poziomów trudności z oporem magnetycznym, co czyni go bardzo cichym.

Zalety
 • jazda na rowerze przed telewizorem lub w biurze
 • spokojna
 • wysoka jakość, trwałość na lata
 • bardzo płynne ruchy
 • zdejmowany / odłączany ekran
Niedogodności
 • trochę ciężki do przenoszenia

5- F-Bike Ultrasport – Składany i ekonomiczny rower treningowy

Ultrasport F-Bike,F-Rider...

Zobacz Cenę

Ultrasport F-Bike łączy w sobie wszystkie cechy roweru treningowego, a jednocześnie jest składany, dzięki czemu jest dostępny dla tych, którzy chcą prawdziwego roweru stacjonarnego, ale mają mało miejsca.

Ten rowerek treningowy jest najlepiej sprzedającym się w Europie i najtańszym z tzw. „właściwych” rowerów. Jeśli szukasz taniego roweru stacjonarnego do użytku przy niewielkim wysiłku, ten model jest najlepszą opcją.

Wyposażony w opór magnetyczny z 8 poziomami trudności, wielofunkcyjną konsolę (spalone kalorie, prędkość, przebyty dystans i pomiar tętna) oraz czujnik tętna. Z drugiej strony jest zarezerwowany dla mniej niż 100 kg. Jeśli robisz trochę więcej, wybierz ten sam model, ale w wersji „heavy”, która udźwignie do 130 kg.

Zalety
 • składany rower do przechowywania
 • bardzo lekki (14 kg)
 • najtańszy z zalecanych poziomów wejścia
 • idealny do rozmów ekonomicznych
Niedogodności
 • Nadaje się do konserwacji fizycznej, a nie do wydajności.
 • tylko 8 poziomów oporu

 

Zalety rowerów treningowych

Rowery stacjonarne to niezbędnik na siłowni, a niektóre z modeli stworzonych z myślą o Tobie bardzo dobrze konkurują z rowerkami stacjonarnymi.

Korzyści, jakie przynoszą, nie są już do zapamiętania, a dekady sukcesów są tutaj, aby ci o tym przypomnieć. Rower stacjonarny to trening cardio, a niektóre modele naprawdę pomagają rozwinąć umiejętności fizyczne i przygotować się do igrzysk olimpijskich.

Bardzo podobał mi się rower treningowy Sportstech SX400, prezentowany na 2. miejscu: jest podobny do modeli pro i pokazuje swoją solidność, oferując jednocześnie elastyczną i bardzo przyjemną pracę. Jest to rower spinningowy o dobrych parametrach technicznych, stosunkowo kompaktowy. Za bardzo atrakcyjną cenę istnieją realne możliwości rozwijania sprawności fizycznej.

Wniosek: Jaki rower treningowy wybrać?

Podsumowując, podkreślę, jak ważny jest wybór odpowiedniego rowerka treningowego. Niezależnie od tego, czy jest to rower poziomy, czy pionowy, rowery stacjonarne oferują prawie takie same gwarantowane wyniki, jak te na siłowni, za nieskończenie mniej. To jest tego warte? Tak, oczywiście, o ile go używasz.

Ta jakość ma swoją cenę, ale jeśli weźmiesz pod uwagę fakt, że oszczędzasz na abonamencie i pracujesz w domu, wybór jest szybki.

Czy zaryzykujesz zmiażdżenie, które zacznie skrzypieć po 10 km?

Pomyśl dobrze o wytrzymałości i komforcie, które są jedynymi gwarancjami kompletnej i komfortowej pracy.

Rower treningowy do odchudzania

Jest całkiem możliwe, aby schudnąć i spalić kalorie podczas jazdy na rowerze stacjonarnym. Z drugiej strony, jeśli jest to twój główny priorytet, wskazane jest skorzystanie z wioślarza składanego, który angażuje do 80% mięśni ciała. Wadą wioślarza jest to, że zajmuje więcej miejsca i nie ma odpowiednich modeli poniżej 1400 złoty.

Jeśli jesteś przywiązany do urządzenia typu rower stacjonarny, a Twoim celem jest zrzucenie wagi, będziesz musiał pedałować regularnie i z oporem pedałowania. Ponownie, jest to całkiem możliwe.

Najlepsze rowery treningowe są cięższe i droższe, ale są prawie niezbędne, aby uzyskać wystarczającą stabilność i bezpiecznie pedałować. Lepiej zainwestować w poważny model, który będzie Ci towarzyszył przez długi czas. Pomyśl o jakości materiałów do produkcji.

Jeśli planujesz codziennie korzystać z roweru treningowego, wybierz model wysokiej jakości, aby nie ograniczać się zbyt szybko.

Opinie klientów

Ważne jest, aby porównać opinie klientów, aby kupić najlepszy rower treningowy. Nadal nie znalazłeś modelu swoich marzeń?
Kliknij tutaj, aby zapoznać się z opiniami klientów na temat naszego ulubionego modelu.

Co to jest rower treningowy?

Jest to inna nazwa roweru stacjonarnego lub roweru treningowego.

Składany rower treningowy to rower treningowy do treningu kolarskiego. Jest na przykład ergometr rowerowy Sportstech ESX500 z uchwytem na tablet.

Rower treningowy to stabilny rower treningowy, to stabilność roweru spinningowego dostosowana do domowego zacisza. Sportstech ESX500 to jeden z najlepszych stacjonarnych rowerów treningowych. Jest to jeden z wiodących cichych rowerów treningowych.

Różnica rower stacjonarny i poziomy rower treningowy

Rower stacjonarny jest w pozycji pionowej, podczas gdy rower poziomy to rower półleżący, który zajmuje więcej miejsca. Kupując rower treningowy, tak naprawdę wybierasz mały rower treningowy. Ten typ roweru treningowego jest zwykle składany.

leżący rower stacjonarny

To inna nazwa półleżącego roweru treningowego. Jest wygodny, ale zajmuje więcej miejsca podczas jazdy na rowerze stacjonarnym. Często można go znaleźć na siłowni. Jest to profesjonalny rower treningowy, który może być również używany w domu, jeśli masz miejsce.

Wbrew powszechnemu przekonaniu rozmiar ma znaczenie dla komfortu ćwiczeń. Mini rower stacjonarny będzie kompaktowy i tani, ale prawdopodobnie mniej odpowiedni do intensywnego użytkowania.