Top 10 Najlepsze Platformy Wibracyjnyjne (i Oscylacyjnyjne)

 • Chcesz zbudować mięśnie lub ujędrnić nogi i pośladki, ale naprawdę nie masz czasu (skłonności) na chodzenie na siłownię?
 • Interesuje Cię platforma wibracyjno-oscylacyjna, ale nie wiesz co wybrać?

Nie martw się, mam rozwiązanie!

Po setkach recenzji klientów i analiz badań uważam, że Bluefin 4D jest najlepszą platformą wibracyjną, ponieważ wibruje i oscyluje z różnymi prędkościami i zajmuje mało miejsca.

Ostatnio zacząłem przybierać na wadze, ponieważ mój nowy grafik pracy nie pozwala mi już regularnie chodzić na siłownię. Po wypróbowaniu różnych urządzeń do ćwiczeń w domu, takich jak stepper i wioślarz, w końcu zdecydowałem się na wibrującą oscylującą płytkę.

Najlepsze platformy wibracyjne oferują różnorodne programy treningowe i są bardzo pomocne w utrzymaniu organizmu w dobrej kondycji fizycznej. Jeśli Twój grafik jest napięty, są idealne do treningu w domu. Jednak na rynku dostępnych jest wiele modeli. Spośród wszystkich produktów, które wypróbowałem, zawęziłem listę 10 najlepszych płyt wibracyjnych, aby pomóc Ci wybrać ten, który jest odpowiedni dla Ciebie.

Bluefin 4D zrobił na mnie szczególne wrażenie. Jest wydajny, oferuje zróżnicowane programy treningowe i duży komfort użytkowania. Jest to jednak trochę drogie i nie pasuje do wszystkich budżetów. Nie martw się, inne platformy z mojego wyboru są równie wydajne i na pewno zmieszczą się w Twoim budżecie.

Porównanie najlepszych platform wibracyjnych

1 – Sportstech VP200: Najlepsza najtańsza platforma wibracyjna

Sportstech (VX350 Black

Zobacz Cenę

CECHY

Jest to podstawowa platforma wibracyjna o wymiarach 56 x 32 cm, która pozwala schudnąć. Zintegrowany ekran podstawowy umożliwia przeglądanie 2 informacji w czasie rzeczywistym, takich jak prędkość wibracji i czas użytkowania. Ma porządny silnik, 9 programów treningowych, 99 poziomów wibracji i pilota, który ułatwia obsługę.

OPINIE

Dzięki tej niedrogiej płycie wibracyjnej możesz poprawić swoją elastyczność i wzmocnić mięśnie podtrzymujące, aby uzyskać lepszą postawę. Jeśli wracasz po kontuzji, pomoże ci to wyzdrowieć i wrócić do swoich zajęć. Programy treningowe są dostępne w prostych przyciskach, wystarczy wybrać jeden, aby rozpocząć ćwiczenia. Brak ekranu LCD pozwala na drastyczne obniżenie ceny.

Dodatkowo w zestawie znajdują się akcesoria do taśm treningowych oraz 2 uchwyty do robienia pompek.

Zalety
 • 99 częstotliwości prędkości
 • przyzwoity hałas
 • bardzo łatwy w użyciu
 • Niska cena
Niedogodności
 • mały obszar
 • ekran podstawowy

2 – Evoland + bluetooth: Najlepsza platforma wibracyjna na twarz z wbudowanymi głośnikami

No products found.

No products found.

CECHY

Ta platforma wibracyjna o wymiarach 53 x 31 cm jest podobna do poprzedniego modelu. Ma antypoślizgową powierzchnię i wytrzymuje maksymalną wagę około 120 kg. Ta wibrująca platforma, w przeciwieństwie do poprzedniego modelu, pozwala w trybie Bluetooth na słuchanie muzyki podczas ćwiczeń przez dołączone głośniki.

5 gotowych programów treningowych pozwoli Ci na bardziej zsynchronizowane sesje ćwiczeń. Posiada również 99 częstotliwości prędkości oraz ekran LCD, na którym można sprawdzić poziom prędkości, czas…

OPINIE

Ta oscylacyjna platforma wibracyjna jest odpowiednia do wykonywania ćwiczeń fitness w domu. Płyta wibracyjna jest łatwa w użyciu dzięki pilotowi, który umożliwia dostęp do żądanych ustawień za pomocą jednego kliknięcia. Pod względem stabilności i ceny wcale nie jesteśmy źli. Różni się od podstawowego modelu zintegrowanym Bluetooth do słuchania muzyki.

Zalety
 • połączenie Bluetooth i głośniki
 • wyświetlacz LCD
 • 1 pilot zdalnego sterowania
 • 2 taśmy do ćwiczeń
 • Niska cena
Niedogodności
 • Niewygodna powłoka bosych stóp i dłoni
 • najnowsza marka

3 – Bluefin Fitness ultra slim : najlepsza kompaktowa platforma wibracyjna o dyskretnej konstrukcji

Bluefin Fitness Vibrationsplatte

Zobacz Cenę

CECHY

Ta wibrująca platforma pozwala schudnąć, zwiększyć masę mięśniową, jednocześnie eliminując kalorie. Ten model nie jest nieporęczny, ma wymiary 40 x 68 x 15 cm. Platforma wibracyjna z silnikiem, waży 17 kg i udźwignie do 150 kg. Wibracje wytwarzane na sekundę wynoszą od 5 do 12. Urządzenie posiada 180 poziomów intensywności wibracji i 5 wstępnie skonfigurowanych trybów automatycznych.

OPINIE

Dzięki zintegrowanym głośnikom Bluetooth ta platforma umożliwia trenowanie z muzyką. Jego pilot zdalnego sterowania pozwala kontrolować urządzenie, a także reżim treningowy. Platforma jest dostarczana z przewodnikiem treningowym, który pomoże Ci udoskonalić trening i uzyskać najlepsze wyniki.

Zalety
 • 180 poziomów intensywności wibracji
 • Obecność głośników Bluetooth
 • Regulowane taśmy oporowe
Niedogodności
 • dość ciężka waga

4 – Sportstech VP250: Najlepsza wysokowydajna i cicha platforma wibracyjna średniego zasięgu

Sportstech Messeneuheit! Vibrationsplatte VP250 im edlen...

Zobacz Cenę

CECHY

Dzięki tej platformie wibracyjnej możesz optymalnie poprawić swoją kondycję fizyczną. Jego silnik o mocy 500 W wyróżnia się nie tylko wydajnością, ale przede wszystkim zdolnością do wytwarzania jak najmniejszego hałasu. Jest wyposażony w liny pociągowe, dzięki którym masz kilka opcji pracy, koncentrując się na ćwiczeniach ramion i pleców. Technologia oscylacji jest głównym atutem tej platformy.

OPINIE

Sportstech VP250 to maszyna, która łączy wydajność, technologię i moc. Wystarczy, że poświęcisz 10 minut swojego codziennego czasu na ćwiczenia fizyczne na tej platformie. Utrata masy ciała, lepsze krążenie krwi i wzrost energii to efekty, które zauważysz najszybciej.

Zalety
 • potężny silnik
 • Cichy podczas pracy
 • technologia oscylacyjna
 • Dostarczone liny do ciągnięcia
 • Różne kolory do wyboru
Niedogodności
 • W zawiadomieniu brakuje wyjaśnienia, ale na szczęście możemy wyjść bez wychodzenia

5 – Skandika Home Vibration Plate 900 Plus: Najlepsza platforma wibracyjna średniej klasy, która łączy w sobie wydajność i elegancję

Skandika Vibrationsplatte 900 Plus 3D Vibration 2 leise...

Zobacz Cenę

CECHY

Ta platforma Skandika ma niezwykły wygląd (jak na dynamiczną platformę) z dużo bardziej prostokątnym wyglądem w stylu vintage, nawet retro.

Jego funkcje są równoważne z innymi platformami z kilkoma wyjątkami. W szczególności będziesz mógł pracować różnymi partiami ciała dzięki 120 poziomom prędkości, 5 programom i wibracjom 3D.

Jego platforma ma wymiary 72 x 40, co jest wystarczające dla wygody. Jego ekran LCD pozwala na podgląd treningu i czasu jego trwania. Technologia wibracyjno-oscylacyjna tego modelu sprawia, że pierwsze rezultaty pojawiają się dość szybko.

OPINIE

Platforma wibracyjno-oscylacyjna to model, który umożliwia sesje relaksacyjne i masaże wspomagające utratę tkanki tłuszczowej. Jest to świeża stylizacja, ale sprawia wrażenie, jakby pochodziła z innej generacji (lata 90.), brakuje tylko neonowo-różowych legginsów, żeby cofnąć się w czasie.

Żarty poza estetyką, ta wibrująca platforma ma nowoczesne funkcje, wymiary i odpowiednie cechy. Skandika znana jest z udostępniania publicznie dostępnych urządzeń iz tego prostego powodu dodaliśmy ją w tym przewodniku porównawczym. Gdyby marka była nieznana, moglibyśmy jej nie oferować. Nie przeszkadza to Skandice w produkcji modeli estetycznie nowocześniejszych i lżejszych (ale też droższych). Musisz arbitrażować zgodnie ze swoimi potrzebami.

Zalety
 • 4 programy
 • Wibrujący i oscylujący
 • Połączenie Bluetooth z aplikacją na smartfona
 • ciekawa cena
 • estetyka vintage
Niedogodności
 • Ciężki z 23 kg
 • maksymalna waga 120kg

6 – Platforma wibracyjna Bluefin Fitness Pro: Najlepsza platforma wibracyjna z podłokietnikami

Bluefin Fitness Vibrationsplatte Pro Modell | Verbessertes...

Zobacz Cenę

CECHY

To jedna z najlepszych platform wibracyjnych na mojej liście. Ma ciekawe funkcje, takie jak cichy silnik, 180 poziomów intensywności lub zintegrowane głośniki. Każdy z tych elementów odgrywa kluczową rolę w działaniu tej platformy. Ma wagę 29 kg przy wymiarach 70 x 74 x 128 cm i obsługuje maksymalną wagę 150 kg.

OPINIE

Przy regularnym i poważnym użytkowaniu przez kilka dni odczujesz korzyści, jakie oferuje ten sprzęt fitness. Zapewni dość szybkie schudnięcie, walkę z cellulitem przy jednoczesnym wzmocnieniu mięśni. Ten model został specjalnie wyprodukowany do leczenia uporczywych obszarów tłuszczowych, jednocześnie promując wzrost masy mięśniowej.

Ta platforma jest tańsza, ponieważ oferuje tylko wibracje pionowe (nie poziome, więc nie ma ruchów 3D)

Zalety
 • Dwa czujniki do określania BMI i zużycia kalorii
 • 10 wbudowanych programów automatycznych
 • 180 biegów
 • podłokietnik
Niedogodności
 • gruby
 • Tylko ruch pionowy

7 – Bluefin 4D: Najlepsza platforma wibracyjna oscylacyjna dla wszystkich grup wiekowych

4D Vibrationsplatte – Leistungsstark mit 3 leisen Motoren...

Zobacz Cenę

CECHY

Dzięki ruchom w 4 wymiarach ta duża platforma oscylacyjno-wibracyjna (79 x 46 cm) zapewnia większą swobodę w łatwym wykonywaniu określonych ćwiczeń, które można wcześniej zaprogramować. Możesz wybierać spośród 60 poziomów prędkości podzielonych między ruchami poziomymi i pionowymi z mikrooscylacjami. Pozwala na 40 wibracji na sekundę, czyli 3-4 razy więcej niż niektóre podstawowe platformy.

Platforma obsługuje maksymalną wagę 150 kg i jest wyposażona w głośniki Bluetooth do słuchania muzyki podczas treningu.

OPINIE

Jest to estetyczna, wygodna i atrakcyjna platforma wibracyjna, która dobrze współpracuje z technologią wibracji oscylacyjnych 4D. Dzięki tej technologii efekt wibracji jest jeszcze skuteczniejszy zarówno w poziomie, jak iw pionie. Dzięki wielowymiarowym wibracjom złogi tłuszczu w organizmie są stopniowo niszczone. Ta platforma Bluefin oferuje możliwość skorzystania z 3 programów flashowania, które pozwalają automatycznie przechodzić przez różne poziomy prędkości.

Ta platforma jest wyposażona w liny i opaski treningowe do eksperymentowania z innymi rodzajami ćwiczeń. Niezależnie od tego, czy jesteś początkującym, czy profesjonalistą, korzystanie z tego szablonu nie będzie stanowiło problemu. W zestawie znajduje się instrukcja obsługi, po której można w łatwy sposób się poruszać. Bonus: masaż stóp

Zalety
 • szeroki obszar
 • Falujący system wibracji 4D
 • pilot zdalnego sterowania w zestawie
 • Zintegrowany system audio Bluetooth
 • Piękna estetyka, która sprawia, że chcesz.
 • Masaż stóp
Niedogodności
 • Ciężki do przenoszenia, ale zapewnia dobrą stabilność.

8 – Bluefin 3D Fitness: najlepsza platforma wibracyjna firmy Bluefin, urządzenie z dwoma silnikami

Bluefin Fitness Dual-Motor 3D Vibrationsplatte | Extra...

Zobacz Cenę

CECHY

Platforma marki Bluefin łączy wibracje i oscylacje 3D dla lepszej wydajności. Daje sposób na spalanie kalorii przy użyciu zaawansowanej technologii. Inną cechą charakterystyczną tej platformy jest to, że ma podwójny system silnikowy. Podwójne silniki są mocne i zdolne do zapewnienia napędu o wysokiej częstotliwości. Oprócz tego, że są potężne, są ciche. Urządzenie oferuje 180 poziomów intensywności wibracji, wystarczających, aby pozostawić Ci duży margines wyboru, niezależnie od tego, czy jesteś zagorzałym sportowcem, czy nie.

OPINIE

Ta platforma integruje 5 programów szkoleniowych. Każdy z nich trwa około 10 minut i koncentruje się na określonych celach, takich jak ogólna sprawność, utrata masy ciała, rozwój siły, masaż i ukrwienie, a nawet gęstość kości. Pilot dostarczany z platformą pozwoli Ci dostosować intensywność wibracji, czas trwania, rodzaj wibracji według własnego uznania lub wybrać automatyczne programy bez konieczności przerywania ćwiczeń.

Zalety
 • dwa silniki
 • System wibracji i oscylacji 3D
 • 180 poziomów intensywności wibracji
 • Jasny ekran LCD
Niedogodności
 • stosunkowo ciężki

9 – Platforma wibracyjna i oscylacyjna Sportstech VP300: Najlepsza platforma wibracyjna o dużej mocy, skuteczny model

Sportstech 2in1-Vibrationsplatte 3D Massage & Fitness...

Zobacz Cenę

CECHY

Podobnie jak większość platform wibracyjnych Sportstech, ta należy do najlepszych modeli pod względem jakości i wydajności. Stymuluje wzrost mięśni poprzez specyficzne wibracje. Wysokie częstotliwości powodują wiele skurczów mięśni, a tym samym wyzwalają rozwój mięśni. Jest to sprzęt wyposażony w dwa mocne silniki o mocy 1000 W każdy, który oferuje dużą powierzchnię 800 x 450 mm do wykonywania ćwiczeń z pełnym bezpieczeństwem. Opcjonalnie dostępnych jest 120 poziomów przełożeń zapewniających większą zwrotność. Podwójne silniki urządzenia zapewniają lepszą wydajność.

OPINIE

Ten przyrząd fitness oferuje możliwość zintensyfikowania ćwiczeń i odkrywania wielu innych aktywności dzięki opaskom oporowym. Pozwalają zaangażować w ćwiczenia inne części ciała, takie jak mięśnie ramion i pleców. W pakiecie znajdują się poradniki, które informują o możliwościach aktywności fizycznej, które możesz uprawiać, a także o sposobie, w jaki powinieneś to robić. Dzięki dużej powierzchni masz warunki niezbędne do wykonywania ćwiczeń mięśniowych z pełnym bezpieczeństwem i pełnym komfortem.

Zalety
 • system dwusilnikowy
 • Niewielkie zanieczyszczenie hałasem
 • Duża powierzchnia treningowa
Niedogodności
 • Waga

10 – Sportstech VP400: Najlepsza wysokiej klasy platforma wibracyjna, wyjątkowy model

Sportstech 4D Vibrationsplatte VP400 im Curved Design,...

Zobacz Cenę

CECHY

Dzięki maksymalnej częstotliwości 40 Hz platforma wibracyjna Sportstech VP400 gwarantuje optymalną aktywację mięśni. W rzeczywistości niskie częstotliwości (5-12 Hz) sprzyjają mobilizacji, relaksacji i treningowi równowagi. Średnie częstotliwości (12-20 Hz) umożliwiają trening mięśni w celu koordynacji, elongacji i rozluźnienia mięśni. A wysokie częstotliwości oferowane przez tę platformę pomagają zwiększyć wydajność, wytrzymałość i przywrócić siłę mięśni.

Posiada dotykowy ekran LCD oraz zewnętrzny wskaźnik LED. Wskaźnik ten zmienia się w zależności od dostosowania treningów. Poziomy intensywności świecą na zielono, pomarańczowo i czerwono.

OPINIE

To najlepsza platforma wibracyjna na liście. Posiada parametry techniczne sprzętu z najwyższej półki. W rzeczywistości działa z technologią wibracji 4D o częstotliwości do 40 Hz.Jego zakrzywiona konstrukcja nadaje mu inny wygląd niż tanie i średniej klasy platformy wibracyjne. Posiada dwa mocne silniki, inteligentny pilot oraz dotykowy ekran, który pozwala na podgląd czasu trwania, ilości spalonych kalorii itp. Kolorowy kod z diodami LED pozwala zrozumieć aktualną intensywność ćwiczeń.

Zalety
 • Podwójny wbudowany silnik
 • Wskaźnik LED i kolorowy ekran dotykowy LCD
 • zakrzywiony projekt
 • System wibracji 4D o częstotliwości do 40 Hz
Niedogodności
 • Wysoka cena

 

Jak wybrać platformę wibracyjną?

4D Vibrationsplatte – Leistungsstark mit 3 leisen Motoren...

Talerz wibracyjny to sprzęt, który nie tylko zalicza się do kategorii sprzętu sportowego czy fitness, ale również produktów technologicznych. Wykorzystując system wibracji i/lub oscylacji, platformy wibracyjne wymagają połączenia wielu czynników, aby zapewnić wysoką wydajność. Dlatego znalezienie odpowiedniego modelu jest trudne, jeśli nie opanujesz jego podstawowych kryteriów.

1. Platforma wibracyjna lub oscylacyjna

Charakter wibracji jest również kluczowym aspektem. Znajdziesz platformy oscylacyjne i platformy wibracyjne lub oba jednocześnie. Wszystko zależy od budżetu i celów.

2. Wymiary deski

Ważna jest również wielkość planszy. Czy powierzchnia urządzenia jest wystarczająco duża, aby przeprowadzić wszystkie zaplanowane aktywności fizyczne? Im większy talerz, tym więcej ćwiczeń możesz wykonać iz większym komfortem. Większa płyta wymaga również większego silnika do prawidłowego działania, więc ogólną zasadą jest to, że będziesz musiał wydać więcej, aby uzyskać oba.

3. Moc i częstotliwości silnika

Na poziomie typowo technicznym ważne jest, aby zadbać o pewne istotne elementy, w tym częstotliwość drgań, która może wahać się od 30 do 50 Hz w przypadku kulturystyki, amplitudę drgań o średniej wartości 4 milimetrów.

Częstotliwość określa, jak szybko płyta może wibrować i jest mierzona w impulsach na sekundę. Na przykład przy 50 Hz płyta porusza się w górę iw dół 50 razy na sekundę. Im wyższa częstotliwość, tym trudniejszy będzie trening, ponieważ zwiększa się siła wywierana na mięśnie i kości. Zalecamy niższą częstotliwość, aby rozpocząć i pracować ze zmianami chorobowymi. Płytek trójpłaszczyznowych można używać do rozciągania i masażu, ustawiając maszynę na niską częstotliwość (Hz).

Płyty oscylacyjne są mierzone w prędkości, a nie w Hz, ponieważ wibracje, które oferują, są inne. Większość będzie miała 100 ustawień prędkości, dzięki czemu możesz zwiększać prędkość w miarę zdobywania doświadczenia.

4. Maksymalna waga użytkownika

Maksymalna waga użytkownika jest ważna, jeśli przekroczysz 100 kg, w przeciwnym razie wszystkie będą kompatybilne.

5. Akcesoria

Akcesoria takie jak pilot, bluetooth do słuchania muzyki, kolorowe diody, listwy, zintegrowane głośniki itp. Są to kryteria, których nie można pominąć.

Istnieje wiele modeli platform wibracyjnych o specyficznych cechach. Radzę wybrać dobry model, taki jak Bluefin 4D, ze względu na jego wydajność, dzięki której szybko i wygodnie osiągniesz swoje cele z wielką przyjemnością. Jest to jednak kosztowne, a wybór należy do Ciebie w oparciu o Twoje potrzeby i budżet.

Najlepsze obecnie prezentowane w tym porównaniu zagęszczarki oscylacyjne mają tę zaletę, że posiadają wszystkie niezbędne elementy, które pomogą Ci osiągnąć oczekiwane rezultaty w krótkim czasie.

Polecany model do domu

Jeśli nie masz czasu na przeglądanie mnóstwa modeli, a szukasz produktu o wysokiej wydajności, z szybkim efektem i przede wszystkim z doskonałym komfortem użytkowania, polecam poniższy model, który jest w promocji na Amazon.

częste pytania

– Czy platformy wibracyjne są głośne?

Termin „platforma wibracyjna” może opisywać szeroką gamę maszyn o różnym stopniu mocy. Ogólnie rzecz biorąc, zagęszczarki o niższej mocy znamionowej są cichsze niż zagęszczarki o większej mocy znamionowej.

Wszystkie przenoszą wibracje na podłoże, dlatego warto zastanowić się, gdzie umieścić swoją maszynę. Jeśli to możliwe, zawsze zaleca się solidną betonową podłogę.

Jeśli maszyna ma być umieszczona na drewnianej podłodze, sugerujemy umieszczenie pod nią dywanika lub dywanika ze skrawków, aby zredukować wibracje przechodzące przez deski podłogowe.

– Jak długo powinienem używać płyty wibracyjnej?

Zalecamy korzystanie z platformy wibracyjnej przez maksymalnie 20 minut dziennie. Ważne jest również, aby przynajmniej dwa razy w tygodniu mieć dni odpoczynku.

– Jakie ćwiczenia wykonywać?

Ponieważ każdy jest wyjątkowy i ma różne cele fitness oraz umiejętności, podanie ogólnej odpowiedzi byłoby mylące. Aby zobaczyć niektóre z najpopularniejszych ćwiczeń i pozycji, stworzyliśmy wiele bezpłatnych filmów szkoleniowych z płytą wibracyjną; Każdy film zawiera wizualną demonstrację, która pomoże Ci udoskonalić technikę. Pokazują również, których mięśni będziesz używać.

Przy zakupie platformy wibracyjnej nasz trener personalny z przyjemnością opracuje z Tobą spersonalizowany plan treningowy. Skontaktuj się z nami i powiedz, że potrzebujesz pomocy, jest to bezpłatna usługa dostępna dla wszystkich naszych klientów.

– Czy istnieją ograniczenia dotyczące zdrowia i bezpieczeństwa?

Nie, platformy wibracyjne i oscylacyjne są bardzo bezpieczne dla osób w każdym wieku. Jednak nie jesteśmy profesjonalistami medycznymi, dlatego zawsze zalecamy rozmowę z lekarzem, jeśli jesteś zaniepokojony. Szczególnie zalecamy zasięgnięcie porady, jeśli dochodzisz do siebie po urazie lub masz określony stan zdrowia.

Najlepsze popularne platformy wibracyjne