Wioślarze Ergometrów Concept 2 Modele D i E (porównania + różnice)

W tym artykule przedstawiam porównanie 2 ergometrów Concept 2. Model D i model E.

Dla tych, którzy nie znają Concept 2, amerykański producent wioślarzy jest jednym ze światowych liderów w dziedzinie wysokiej klasy fitness. Nierzadko można go znaleźć w teatrach i mistrzach olimpijskich, ale jego cena pozwala również na zakup przez osoby prywatne.

Concept2 w pełni zasłużył na swoją reputację, ponieważ jego urządzenia są niezawodne i wydajne, a jeśli może wydawać się drogie, to dlatego, że nie kupisz drugiego, będzie Ci towarzyszyć przez całe życie.

Uratują Cię również przed karnetem na siłownię, więc jeśli z niego skorzystasz, zakup zwróci się bardzo szybko.

Porównanie 2 modeli tej samej marki jest zawsze wyzwaniem, ale te zaawansowane technologicznie wioślarze, choć podobne, mają zarówno różnice techniczne, jak i różnicę w cenie, które zasługują na naszą uwagę.

To prawda, że zawsze jest płaski brzuch, ogólna praca mięśni: pośladków, ramion, brzucha, tułowia, ramion, nóg itp. … i cardio, ale właśnie, przy tak wielu obietnicach do dotrzymania i prestiżowej marce, użytkownicy mają prawo do zadawania pytań i uzyskiwania odpowiedzi.

Concept2 Rudergerät Indoor Rower Modell E mit PM5 grau

Concept 2 Maszyny do wiosłowania

Ergometr Concept 2, niezależnie od tego, czy jest to model D, czy model E, ma wiele wspólnych cech:

Concept 2, to profesjonalne wioślarze zarówno dla hal sportowych, jak i sportowców na wysokim poziomie, z niezwykle staranną i solidną konstrukcją, wytrzyma intensywne użytkowanie przez całe życie.

Jego łańcuch jest niklowany w celu ochrony przed korozją, wystarczy kropla oleju od czasu do czasu, aby był elastyczny i cichy. Jego opór powietrza jest zarówno regulowany, jak i bardzo cichy (szybka regulacja w celu dostosowania wysiłku bez schładzania).

Wioślarze Concept2 są odpowiednie zarówno dla początkujących, jak i profesjonalistów.

Opór powietrza zapewnia również dużą elastyczność pracy bez niewygodnego ciągnięcia lub ryzyka obrażeń. Zastosowane materiały to stal, wysokiej jakości aluminium i ABS.

Składa się, zajmując minimalną przestrzeń i jest wyposażony w kółka ułatwiające przemieszczanie. Trudno je znaleźć używane.

Concept 2 Maszyny do wiosłowania cen

Amazon jest zaufanym źródłem zakupu taniego wioślarza Concept 2 (najtańszego w Internecie). Zobacz cenę poniżej.

Concept 2 Sito wioślarskie

Rudergerät Concept2 Indoor Rower 2711

Monitor PM5 (ostatni jak dotąd) zaprojektowany przez Concept 2 jest prosty i wydajny, daje dostęp do wszystkich przydatnych danych, pozwala wybrać program treningowy, ale ma też złącze USB i można go podłączyć do opcjonalne tętno. wyświetlacz.

Należy zauważyć, że większość obecnych pasków Wi-Fi jest kompatybilna, więc nie będzie trudno znaleźć ten, który najbardziej Ci odpowiada. Dołączam linkę do paska polecaną przez producenta:
Linka do pasa polarowego polecana na Amazon. 

Cena za to niezbędne akcesorium jest całkiem rozsądna. Ponadto nie ogranicza się to do wyłącznego korzystania z wioślarza, ale do innych zajęć sportowych.

A tak, zapomniałem, wioślarze Concept 2 PM5 są oczywiście regulowane (rączki, klipsy na palce), aby dopasować się do użytkownika… i wygodne.

Przed rozpoczęciem …

Omówię podstawowe różnice między modelem D a modelem E.

 • Dla przypomnienia, Model A był pierwszym Concept2. Był produkowany od 1981 do 1986 roku.

 • Model B od 1986 do 1993. To było już piękne urządzenie.

 • Concept 2 model C od 1993 do 2003. Jest to model, który rozsławił markę Concept 2.

Modele Concept 2 A, B i C nie są już dostępne w sprzedaży.

Ergometr Concept 2 model D

Rudergerät Concept2 Indoor Rower 2711

Produkowany od 2003 roku wioślarz Concept 2 Model D przeszedł pewne modyfikacje szyny, podnóżków oraz mechanizmu oporu powietrza.

Model D to najlepiej sprzedający się wioślarz na świecie i bestseller. Znajduje się w pierwszej dwudziestce najlepiej sprzedających się wioślarzy dla osób fizycznych na Amazon.

Składa się płasko dla łatwego przechowywania i przenoszenia: 25 „x 33” x 54 „. Jego użycie wymaga powierzchni 274 cm x 122 cm. Jego wymiary użytkowe to 243,8 x 61 cm. Wysokość siedzenia wynosi 35 cm od podłoża, a kolejka jednoszynowa ma 137 cm, co daje łączną wagę 26 kg.

Model Concept 2 D kosztuje równowartość około 2 lat karnetu na siłownię. Model D jest dostępny w kolorze szarym lub czarnym.

→ Zobacz Koncept 2 D Cena

Ergometr Concept 2 model E

Concept2 Rudergerät Indoor Rower Modell E mit PM5 grau

Produkowany od 2006 roku Concept 2 Model E jest młodszym bratem Modelu D (choć jest większy).

Nie musi reprezentować większości swoich funkcji: zawiera większość cech modelu D, ten sam ekran PM5 i te same wymiary na ziemi.

Główną różnicą jest wyższe siedzisko (50 cm) dla lepszej wydajności i jeszcze większego komfortu. Osoby z problemami z kolanami lub problemami z poruszaniem się docenią brak pochylania się.

Łańcuch wymaga bardzo niewielkiej konserwacji, a rama jest obrobiona maszynowo, aby ograniczyć zarysowania. Jego konstrukcja jest wzmocniona, a waga waha się od 26 do 29 kg.Złożony ma wymiary 68,6 cm x 119,4 cm x 137,2 cm. Ramię monitora PM5 jest również składane

Concept 2 Model E został zaprojektowany tak, aby działał jeszcze dłużej. To coś więcej niż najwyższa oferta, to luksusowy wioślarz uznany w świecie wioślarstwa halowego. Model E jest dostępny w kolorze szarym lub czarnym.

No products found.

Punkty wspólne

 • ta sama marka Koncepcja 2
 • ten sam opór powietrza (ten sam hałas)
 • ekran PM5
 • profesjonalnych wioślarzy halowych
 • te same wymiary na ziemi
 • składane wioślarzy
 • same uchwyty
 • Pojemność 220 kg
 • 5-letnia gwarancja na ramę; 2 lata części

Różnice między dwoma wioślarzami

porównawczy

Concept2 D
 • 244 x 61 cm (dł. x szer.)
 • Waga: 26 kilogramów
 • wysokość siedziska 35 cm od ziemi
 • matowa ramka
 • krótkie i zdejmowane ramię PM5
 • zwykły łańcuch stalowy
 • Cena £
Concept2 E
 • 244 x 61 (długość x szerokość)
 • Waga: 29 kilogramów
 • wysokość siedziska 50 cm od ziemi
 • jasna oprawa
 • PM5 długie i stałe ramię
 • niklowany łańcuszek
 • Cena

Różnice między tymi dwoma modelami, a raczej podstawowa różnica polega zasadniczo na wyższym siedzeniu w modelu E, co czyni go większym.
Ale to nie tylko różnica w wielkości, zapewnia lepszą stabilność, pozwalając na pełne wykorzystanie jego potencjału.

Model E jest również wyposażony w regulowane ramię PM5, które umożliwia ustawienie go w celu ułatwienia czytania, ale także złożenie w celu przechowywania w celu zaoszczędzenia znacznej przestrzeni, ponieważ mówimy tutaj o 15 cm.

Zalety
 • Wioślarze z najwyższej półki
 • Trening cardio całego ciała
 • Alient Komfort i wydajność
 • odpowiedni dla początkujących i zaawansowanych sportowców
 • Kompletny monitor PM5
 • szybko składany
Niedogodności
 • Przestrzeń wymagana do jego użytkowania
 • Rozmiar nawet złożony

Jakości :

Jesteśmy na najwyższym poziomie, aby pracować całe ciało i jest cardio w optymalnych warunkach komfortu i wydajności. Wydajność, wygoda i cisza to słowa kluczowe tych dwóch ergometrów, które doceniają najlepsi sportowcy.

Monitor znajduje się na górze i przesyła rzeczywiste dane, w przeciwieństwie do monitorów z niższej półki, które są więcej niż przybliżone, jeśli chcą dobrze pracować. Zawsze z myślą o poważnej pracy mającej na celu zrozumienie i poprawę wydajności, pas cardio jest prawdziwym atutem. Dodatkowo składa się płasko do przechowywania.

Gdybym miał podsumować, powiedziałbym, że mają tylko zalety, jesteśmy w czołówce wioślarzy, nie ma na co narzekać.

Wady:

Na pewno zauważyłeś główną wadę tych ergometrów, a mianowicie ich rozmiar.
Wymagają powierzchni podłogi 274 cm x 122 cm, co w przybliżeniu odpowiada podwójnemu łóżku.

Więc oczywiście składa się i chowa, ale ta powierzchnia musi działać.
Dlatego sportowcy, którzy nie dysponują dużą przestrzenią mieszkalną, będą musieli się zorganizować i pchać meble.

Który Concept 2 wybrać?

Nie jest łatwo powiedzieć, bo bierze się pod uwagę kilka kryteriów, ale bez wahania wezmę model E.
Dlaczego?

Bo jeśli chcę zainwestować w model ergometru, to mogę sobie pozwolić na dołożenie do końca i zakochanie się w modelu E, który jest nowszym modelem, z wyższym siedziskiem (50 cm) i niklowanym łańcuszkiem, który wymaga mniej konserwacji.

Concept 2 D PM5 jest już doskonały, ale E radzi sobie lepiej, nawet jeśli ćwiczenia pozostają takie same na 2 wioślarzach.

Concept 2 E jest lepszy, a przede wszystkim pozwala osiągnąć swoje granice dzięki podniesionemu siedzeniu i lepszej stabilności. Większość zwykłych sportowców nie zdaje sobie z tego sprawy, ale przychodzi taki czas, kiedy osiągamy swoje granice, głównie dlatego, że urządzenie, nad którym pracujemy, nie pozwala nam iść dalej. Z modelem E nigdy nie jesteś ograniczony.

Dzisiaj możesz sobie nie wyobrażać, że osiągniesz ten poziom, ale jeśli pracujesz poważnie, możesz być zaskoczony i szkoda byłoby się sfrustrować.

Różnica w cenie, jeśli weźmiemy pod uwagę te informacje, jest całkiem rozsądna. Ponadto model E sam w sobie jest wielkim sukcesem, co regularnie prowadzi do wyczerpania zapasów.
Jeśli nie planujesz poważnej modernizacji, ale wolisz konserwację, wiedz, że zakup modelu Concept2 D nas nie zawiedzie.

Na końcu

Dwa profesjonalne wioślarze są bardzo mocne i przeznaczone do regularnego użytku. Ergometry Concept 2 model D i E są sprzedawane klubom sportowym i fitness na całym świecie. Należą do najlepszych wioślarzy. To wystarczy, aby rozwiać nasze wątpliwości, jeśli nadal pozostają. Ty wybierasz.

Można znaleźć wioślarza Concept2 na sprzedaż, ale nie znaleźliśmy go na stronie labofitness. To samo dzieje się z okazji, znaleźliśmy 2 sprzedawców w Internecie, ale jeden nie odpowiedział na naszą ofertę, a drugi zażądał 350 zł za koszty wysyłki.

To tyle, jeśli chodzi o posiadanie nowego ergometru, przynajmniej unika się niedogodności związanych z źle zarządzaną wyprawą z nieznajomym.