Top 12 Najlepsze Trampoliny Ogrodowe

To nie przypadek, że trampolina znajduje się we wszystkich pokojach zabaw dla dzieci, one ją uwielbiają!

Trampolina to świetna zabawa i nie liczysz godzin spędzonych na skakaniu. Doskonale ożywi przyjęcie urodzinowe i daje świetną okazję do aktywnego wypoczynku. Jednak trampolina jest również doskonałym sprzymierzeńcem sportowców. Przeanalizowaliśmy kwestię wyboru trampoliny. Dokonaliśmy przeglądu najbardziej odpowiednich testów i analiz różnych istniejących modeli, a nasz przewodnik porównawczy powraca tutaj z przydatnymi zaleceniami, które pomogą Ci wybrać najlepszy model.

12 Najlepsze Trampoliny Ogrodowe

Aktualne bestsellery:

Nasz cel

Nie jesteśmy zależni od żadnej organizacji (miejsca komercyjnego, producenta, usługodawcy, marki lub laboratorium). Nasze tabele porównawcze i testy przeprowadzamy we współpracy z partnerami zewnętrznymi. Regularna aktualizacja katalogu produktów wraz z wywiadem konkurencyjnym pozwala nam oferować modele o bardzo dobrej jakości iw najkorzystniejszej cenie, w szczególności dzięki analizie opinii klientów.

Co to jest trampolina?

TecTake Gartentrampolin, für den Außenbereich, Leiter,...

Zobacz Cenę

Dobrze znana sportowcom trampolina to przyrząd, który cieszy się coraz większą popularnością. Teraz zaatakował wiele ogrodów, w których dzieci cieszą się, że mogą ćwiczyć, śmiejąc się. Złożona w bardzo prosty sposób z płótna rozciągniętego poziomo na solidnym i stabilnym podłożu, trampolina jest idealna do treningu bez obciążania stawów.

Korzystając z zasady sprężystości tkaniny, sportowiec lub dziecko może skakać i wykonywać figury akrobatyczne. Można go znaleźć zarówno na siłowni, jak iw pokoju zabaw dla dzieci, gdzie stoi dumnie między dwiema dmuchanymi konstrukcjami, a nawet w ogrodach, gdzie zachwyca dzieci dzień po dniu.

Uwagi:

Uważne porównanie pozwoli Ci znaleźć najlepszy model, który będzie bardziej stabilny podczas treningu, który będzie miał najpiękniejszy design pasujący do Twojego ogrodu, a nawet ten bezpieczny model, którego potrzebujesz do zabawiania swojego malucha …

Jak działa trampolina?

Najlepszy model , czy to do sportu, czy do zabawy, zazwyczaj prezentuje się zawsze w ten sam sposób. Przede wszystkim metalowa podstawa zapewnia stabilność konstrukcji. Następnie pojawia się płótno, czasami wzmocnione zestawem lin, aby wesprzeć ideę elastyczności. Wreszcie w modelach przeznaczonych dla dzieci często pojawia się siatka ochronna.

Podczas testów bezpieczeństwa szczególnie sprawdzana jest wytrzymałość siatki i zamków przy wejściu . Po zainstalowaniu po prostu wskocz na matę i użyj impetu, który oferuje, aby osiągnąć „szczyty” i wykonać kilka akrobacji.

Zalety i obszary zastosowania

Zdobycie najlepszego modelu na rynku pozwala małym dzieciom spędzać energię pod okiem rodziców i pod osłoną siatki chroniącej je przed upadkiem. Aktywność fizyczna jest bardzo ważna dla małych dzieci, aby zapewnić im prawidłowy rozwój. Trampolina, która uzyskała najlepsze wyniki w testach, jest dobrym rozwiązaniem zarówno w pomieszczeniach, jak iw ogrodzie.

Uwagi:

To urządzenie sportowe może być również wykorzystane do ożywienia przyjęcia urodzinowego lub zajęcia wnuków podczas ich wakacji . Wreszcie, sportowcy często oprócz treningu używają większych, mocniejszych i bardziej stabilnych modeli.

Jakie są rodzaje trampolin?

Aby wybrać najlepszą trampolinę, nie wystarczy znać się na różnych testach i porównaniach w Internecie, konieczne jest również zrozumienie różnicy pomiędzy produktami oferowanymi obecnie na rynku.

model ogrodowy na nogach

Trampolina ogrodowa to model polecany dla osób indywidualnych. Jak sama nazwa wskazuje, może być montowana na terenach zielonych, ale w zależności od wysokości znajdzie swoje miejsce również w pomieszczeniach zamkniętych, na przykład w garażu.

Uwagi:

Istnieją modele dla małych dzieci i innych starszych, które są bardziej skierowane do nastolatków i dorosłych, dla czystej rozrywki.

trampolina bębnowa

Bateryjna trampolina zwycięzcy testu porównawczego Jest to znacznie większy i prostokątny model, którego nie znajdziesz w żadnym teście porównawczym, ponieważ jest powszechnie używany w parkach rozrywki i innych parkach rozrywki.

wersja mini

Ten znany jest wszystkim. Na zajęciach sportowych często staje przed innym aparatem, aby dać gimnastykowi kopa. Ma również swoje miejsce w szkołach podstawowych, na salach motorycznych.

trampolina konkursowa

Trampolina konkursowa w zwycięskim porównaniu. Oto kolejny model, który również nie pojawi się w licznych internetowych testach porównawczych, ponieważ jest przeznaczony do intensywnego użytkowania. Używają go najlepsi sportowcy. Bardzo długi i na poziomie gruntu pozwala sportowcom na wykonywanie skomplikowanych sekwencji akrobatycznych.

zakopany model ogrodu

Ten model jest prawdopodobnie najbardziej niezwykły, ale także ten, który wydaje się najbardziej uspokajający. Mata jest na poziomie gruntu, podobnie jak gimnastykanci. Jest estetyczny, praktyczny i oryginalny.

Typowe wady i wady: na co zwrócić uwagę przy zakupie trampoliny?

No products found.

No products found.

Najlepsze porównania mogą bardzo precyzyjnie wskazać najbardziej niezawodne modele, ale wybór należy do Ciebie . Jeśli trampolina jest przeznaczona dla dziecka w wieku od 3 do 6 lat, koniecznie wybierz model ze zintegrowaną siatką zabezpieczającą.

Trampolina nie może być zbyt wysoka, a przede wszystkim musi być bardzo stabilna. Jeśli szukasz trampoliny do intensywnego użytkowania, sięgnij po produkt dedykowany sportowcom. Zwykle są znacznie trwalsze, ponieważ muszą wytrzymać bardzo częste użytkowanie.

Istotne są również wykończenia, ponieważ zakup trampoliny to pewna inwestycja, więc nikt nie chce, aby produkt niszczał już od pierwszych miesięcy użytkowania.

Plusy i minusy opisane w opiniach konsumentów.

Zalety trampoliny ogrodowej:

 • Wybór rozmiaru : W rzeczywistości, jeśli zdecydujesz się na model ogrodowy , pytanie tak naprawdę się nie pojawia, ale w pomieszczeniach staje się kluczowe. Dlatego opinie klientów podkreślają ten bardzo pozytywny punkt . Marki na ogół oferują różne formaty, aby dostosować swoje trampoliny do różnych oczekiwań ludzi.
 • Szybkość instalacji : To jest to! Przyszedł ! Teraz musisz się uzbroić, a ponieważ dzieci chcą to jak najszybciej wypróbować, lepiej szybko dołącz . Na szczęście recenzje klientów i najlepsze porównania są dobrym źródłem wsparcia w znalezieniu najłatwiejszych modeli do zbudowania .
 • Siatka bezpieczeństwa : przy zakupie trampoliny dla dzieci bezpieczeństwo jest kluczowe . Przeglądając różne recenzje klientów zamieszczone w Internecie, szybko zdajemy sobie sprawę ze znaczenia tej sieci . Dziecko może ewoluować na płótnie, jak mu się podoba, podczas gdy jego rodzic, niedaleko stąd, może zajmować się innymi zajęciami, nie utknąc przy urządzeniu.
 • Stabilność : Kiedy patrzymy na najlepsze porównania, bardzo często znajdujemy problemy ze stabilnością w wynikach i nie bez powodu trampolina będzie podlegać wielu ograniczeniom podczas użytkowania , więc musi dobrze pozostać na swoim miejscu. Opinie klientów w tej kwestii często są zbieżne. Po ustawieniu dobra trampolina nie porusza się.
 • Cena : to prawda, że często jest to zakup rekreacyjny dla dzieci, więc budżet jest zwykle ograniczony. Ceny proponowane przez producentów są atrakcyjne , dzięki czemu rodzice mogą zaproponować dzieciom rozrywkę przy niższych kosztach. Z drugiej strony sportowcy muszą planować większy budżet.
 • Wzornictwo : Chociaż jest to produkt przeznaczony do wypoczynku i uprawiania sportu, kupujący oczekują zabawnego i nowoczesnego wyglądu . Opinie użytkowników obfitują w tym zakresie. Klasyczna lub kolorowa trampolina jest ogólnie zaprojektowana tak, aby przemawiać do młodej, współczesnej publiczności. Zwykle oferowanych jest kilka wzorów.
 • Jakość odbicia : Kupując trampolinę mniej się nad tym zastanawiamy, ale dobre płótno i precyzyjny montaż pozwalają nam osiągać lepsze wyniki. Mniej cytowane w porównaniu, to kryterium jest nadal ważne.
 • Elastyczne sprężyny : Ponieważ ich produkty są przeznaczone głównie dla dzieci, producenci zdecydowali się, ze względów bezpieczeństwa , na elastyczny materiał na poziomie sprężyn, zamiast tradycyjnego metalu. Ta zaleta jest często opisywana w opiniach klientów.
 • Długowieczność produktu : Postępując zgodnie z radami najlepszych porównań, łatwo jest znaleźć trampolinę wysokiej jakości. Ta jakość zależy od żywotności trampoliny. Ogólnie rzecz biorąc, opinie użytkowników są uspokajające w tej kwestii.
 • Zamek błyskawiczny w drzwiach : Jakie byłoby bezpieczeństwo, gdyby trampolina oferowała duży otwór, przez który dziecko mogłoby spaść? Dlatego wszyscy konsumenci wskazują na zalety tego typu otwierania zamka błyskawicznego.
 • Możliwość użytkowania wewnątrz i na zewnątrz : To chyba najbardziej doceniana i cytowana zaleta w komentarzach użytkowników. Ze względu na łatwość montażu, najnowsze trampoliny mogą być instalowane zarówno w pomieszczeniach, jak iw ogrodzie.

Wady trampoliny ogrodowej:

 • Zakładanie gumek : Montaż podstawowej konstrukcji jest dość prosty i szybki, ale zakładanie gumek do mocowania płótna może być nieco bardziej ryzykowne.
 • Jeden na raz!  : Wśród rozczarowań ten pojawia się regularnie. W modelach przeznaczonych dla małych dzieci tak naprawdę niemożliwe jest skakanie kilku osób jednocześnie.
 • Wytrzymałość śrub : Śruby dostarczane z trampolinami nie zawsze są najwyższej jakości. Tym samym niektóre pękną lub po prostu pękną, zmuszając konsumenta do zakupu nowych elementów do uzupełnienia lub zabezpieczenia montażu trampoliny. Niestety jest to szczegół, który często jest pomijany w porównaniu, dlatego najlepiej planować z wyprzedzeniem i trzymać śruby w rezerwie.
 • Symetria podczas montażu trampoliny : Ta wada występuje przede wszystkim w modelach z niższej półki, które nigdy nie prowadzą w porównaniach. Te masowo produkowane trampoliny mają czasami asymetrie, które wymagają od systemu trochę siły, aby skręcić wszystko razem.
 • Solidność szwów : ta obserwacja pojawia się regularnie na poziomie zamka błyskawicznego, który wyznacza obszar wejścia i wyjścia. Regularnie obsługiwane, te ostatnie mogą się rozpadać.
 • Jakość tekstyliów : Z tych samych powodów, co poprzednio, zdarza się, że części tekstylne nie są odpowiednio odporne na użytkowanie . Szczególnie płyną łzy.
 • Instalacja w pomieszczeniu niemożliwa : Czasami producenci reklamują produkt wszechstronny, ale w praktyce nie zawsze tak jest. Niektóre trampoliny, zbyt lekkie, nie wytrzymują niszczącego działania zewnętrznego wiatru, dlatego przed zainstalowaniem należy sprawdzić prędkość wiatru za pomocą anemometru. Inne, wręcz przeciwnie, są zbyt duże, aby można je było umieścić w pokoju.
 • Brak dodatkowych śrub : Konsumenci, którzy czasami zawodzą, narzekają, że  nie mają dodatkowych części, gdy ich potrzebują, jak to często bywa na przykład w przypadku nowych mebli.
 • Brak narzędzi : klucz montażowy jest zwykle dostarczany z trampoliną, ale rzadko wystarcza do zapewnienia solidnej instalacji. Warto zaopatrzyć się w podstawowe narzędzia ułatwiające dokończenie stabilizacji konstrukcji, w szczególności śrubokręt.
 • Niemożliwe do użytku na pochyłym terenie : niekoniecznie jest to wspomniane w tekstach porównawczych lub prezentujących produkt, ale płaski teren jest absolutnie niezbędny, aby móc korzystać z trampoliny.

Jak wybrać trampolinę, jest testowana

Stabilność

Trampolina musi być w stanie wytrzymać wiele godzin zabawy bez ruchu . Dzieci tryskające energią, nie do pomyślenia jest widzieć, jak konstrukcja porusza się w rytmie dzikich skoków.

Rezystancja sieci ochronnej

Ten ostatni ma zapobiegać upadkom iw tym sensie musi wytrzymać wiele uderzeń i skrętów pod ciężarem użytkowników, nie okazując przy tym najmniejszej słabości.

Jakość tkaniny

To ona zapewni odbicie, dzięki swojej elastyczności . Ta specyfika jest wystawiana na próbę podczas oficjalnych testów.

Internet czy handel specjalistyczny, gdzie kupić trampolinę?

Sklepy internetowe oferują obecnie najlepsze produkty największych marek. Dlatego pójście do sklepu staje się mniej istotne. W Internecie masz wiele źródeł informacji, czasem pełniejszych niż porady sprzedawcy w sklepie.

Uwagi:

Wreszcie, poświęcając czas na przeszukiwanie Internetu, łatwiej będzie Ci porównać ceny i znaleźć najciekawsze promocje.

Alternatywa dla trampoliny ogrodowej

Jeśli Twoje dzieci naprawdę chcą ćwiczyć tę aktywność, będziesz miał kilka alternatyw, ponieważ nie da się samemu zaimprowizować trampoliny. Ten ostatni nie spełniałby wymogów bezpieczeństwa. Pozostaje możliwość udania się do parku rozrywki wyposażonego w tego typu urządzenie lub wybrania gier, które są do niego zbliżone, pozwalające odbijać się na płaskiej powierzchni.

częste pytania

Czy trampolina ma limit wagowy?

Tak, ta waga jest zawsze wskazywana. Modele dla dzieci wytrzymują do 50 kg, a modele dla dorosłych generalnie przyjmują maksymalne obciążenie 100 kg.

Czy płótno wytrzyma zewnętrzne ograniczenia?

W wartościach bezwzględnych tak, jest do tego przeznaczony. Jednak silna ekspozycja na promienie UV może spowodować częściowe odbarwienie płótna. To nie jest poważne, ale może być nieestetyczne.

Czy kilka osób może skakać na trampolinie ogrodowej?

Wszystko zależy od jego gabarytów i maksymalnego obsługiwanego obciążenia. Różni się bardzo w zależności od modelu.

Czy można zakopać trampolinę?

Jest to całkiem możliwe, ale aby to zrobić, musisz kupić konkretną trampolinę.

Jak chronić trampolinę?

Trampolina została zaprojektowana tak, aby wytrzymać złą pogodę, ale niektóre modele nadal oferują odpowiednie osłony ochronne.

Od jakiego wieku można korzystać z trampoliny?

Niektóre trampoliny są specjalnie zaprojektowane dla małych dzieci w wieku od trzech lat.

Czy trampolina równa się treningowi?

Przeprowadzono wiele badań w tym kierunku, a odpowiedź brzmi: tak! Sesja na trampolinie jest tak samo skuteczna jak każdy inny sport. Może pomóc w utracie wagi, pracy układu krążenia i budowaniu mięśni.

Czy trzeba konserwować trampolinę?

Podobnie jak w przypadku każdej innej instalacji w Twoim ogrodzie, będziesz musiał zadbać o dobrą kondycję swojej trampoliny. Wskazane jest okresowe sprawdzanie stanu płótna, gumek i oczywiście śrub.

Czy osoba dorosła może używać modelu dziecięcego?

Nie, chyba że ważysz mniej niż 50 kg. Zwykle jest to maksymalne obciążenie, jakie może wytrzymać trampolina.

Czy mogę używać trampoliny w pomieszczeniu?

Jeśli pozwala na to jej rozmiar, możesz używać trampoliny w pomieszczeniach.

Najlepsze popularne trampoliny podwórkowe