Top 5 Najlepsze Piłka do ćwiczeń (Piłka gimnastyczna)

Piłki do pilatesu, gimnastyki, piłki szwajcarskiej, piłki do ćwiczeń, piłki do fitnessu lub piłki do ćwiczeń lub piłki do fitnessu lub piłki Swiss Ball, niezależnie od nazwy, są używane podczas ćwiczeń rehabilitacyjnych, sesji fizjoterapeutycznych, podczas porodu, podczas uprawiania jogi lub do różnych celów sportowych lub biurowych.

Dlatego podsumowaliśmy to porównanie najlepszych szwajcarskich piłek. Nasz wybór opiera się zarówno na wynikach niezależnych testów, jak i opiniach klientów. Dwa neutralne źródła informacji, które pozwalają nam wystawić rzetelną opinię na temat najlepszych piłek do ćwiczeń.

Uwagi:

Choć najczęściej wykorzystywane są przez kobiety w celach sportowych lub medycznych, to chętnie sięgają po nie również mężczyźni.

COOLDOT Yoga Ball für Erwachsene Sitzball Stuhl mit Cover &...

Top 5 Najlepsze Piłka do ćwiczeń (piłka szwajcarska)

Aktualne bestsellery:

Co to jest piłka do ćwiczeń fitness?

Piłka szwajcarska znana jest pod różnymi nazwami: piłka lub piłka do pilatesu oraz piłka lub piłka szwajcarska. Wykorzystywany jest podczas ćwiczeń rehabilitacyjnych, sesji fizjoterapeutycznych, do uprawiania jogi lub do różnych celów sportowych lub medycznych. Jest wykonany z różnych materiałów, ale zawsze jest elastyczny. Jest miękka w dotyku, wytrzymała i wypełniona powietrzem. Jego średnica na ogół waha się między 45 a 85 centymetrów.

Wzmocnienie mięśni brzucha i pleców to jedna z mocnych stron piłki szwajcarskiej. Może również pomóc poprawić koordynację i równowagę. Możesz używać piłki szwajcarskiej, opierając na niej nogi leżąc na podłodze lub bezpośrednio naciskając na nią plecami lub brzuchem: wpływa to bezpośrednio na elastyczność kręgosłupa.

Zalety i zakres zastosowania

Piłka do pilatesu pozwala schudnąć , ujędrnić mięśnie, wzmocnić mięśnie tułowia i jeszcze bardziej poprawić równowagę i elastyczność. Nie ma znaczenia, czy lubisz jogę, rehabilitację fizyczną, czy też jesteś ekspertem od fitnessu , Swiss Ball oferuje ćwiczenia, które dostosowują się do każdej sytuacji i są doskonałym uzupełnieniem każdego sportu.

Swiss Ball ma wiele zastosowań : od medycyny po sport, jest Twoim najlepszym sprzymierzeńcem w fitnessie. Jeśli jesteś początkującym i nigdy wcześniej nie używałeś szwajcarskiej piłki, zalecamy zasięgnięcie porady specjalisty ds. Zdrowia i sportu przed rozpoczęciem nowego programu treningowego lub określonych ćwiczeń. .

5 najlepszych piłek do ćwiczeń

Piłki Swiss Balls stały się w ostatnich miesiącach bardzo popularne ze względu na swoją wielofunkcyjność. Nie ma znaczenia, czy użyjesz ich jako uzupełnienia podczas ćwiczeń Pilates, czy jako krzesła biurowego: są ekonomiczne, praktyczne i pomagają wzmocnić mięśnie pleców i nóg. Oto nasze porównanie najlepszych szwajcarskich piłek dostępnych obecnie na rynku francuskim.

1 – Bodymate: piłka fitness preferowana przez kupujących

BODYMATE Gymnastikball Sitzball Trainingsball mit GRATIS...

Zobacz Cenę

Pierwsza w naszym teście, ta Swiss Ball firmy BodyMate jest prosta i spełnia wszystkie Twoje wymagania dotyczące klasycznych Swiss Ball. Ponadto jest to najlepsza klasyczna szwajcarska piłka, jaką kiedykolwiek testowaliśmy, a także najlepiej sprzedająca się piłka fitness .

Jest dostępny w kilku rozmiarach: przed zakupem zapoznaj się z przewodnikiem BodyMate, aby wybrać rozmiar, który najlepiej pasuje do Twojego wzrostu. Podany rozmiar dotyczy twardszej piłki; dlatego powinieneś wybrać powyższy rozmiar, aby uzyskać bardziej miękką piłkę. Niezależnie od tego, czy planujesz używać jej do ćwiczeń pilates, jogi czy crossfitu, ta szwajcarska piłka szybko stanie się Twoim nowym ulubionym dodatkiem do fitnessu.

Wykonana z hipoalergicznego PVC , ta piłka do pilatesu jest bardzo odporna i antypoślizgowa, aby pomóc Ci lepiej wykonywać ćwiczenia. Jego innowacyjny system przeciwwybuchowy pozwala wykonywać wszystkie ćwiczenia bez martwienia się i nalegania podczas treningów i ćwiczeń. Dla początkujących Swiss Ball, do zestawu dołączona jest książka trenera sportowego Claire Alix Anderson, która zawiera ponad 44 ćwiczenia z piłką Swiss Ball.

lubimy :

 • Do wyboru wiele kolorów
 • Różne rozmiary do wyboru
 • pompa w zestawie

2 – Babygo: dobra piłka do ćwiczeń dla kobiet w ciąży

BABYGO® Gymnastikball Schwangerschaft Sitzball Büro...

Zobacz Cenę

Swiss Ball jest bardzo popularnym dodatkiem dla kobiet w ciąży i młodych mam. Używanie szwajcarskiej piłki podczas ciąży może pomóc lepiej kontrolować wagę, a także zmniejszyć ból mięśni i pleców. Wiele kobiet w ciąży i młodych mam twierdzi, że regularne ćwiczenia z tym lekkim i praktycznym akcesorium poprawiają nawet jakość ich snu.

Piłka BABYGO Swiss Ball jest przeznaczona dla wszystkich mam: niezależnie od etapu ciąży stabilizuje plecy, pomaga trenować miednicę przed i po porodzie, a przede wszystkim pomaga dziecku przyjąć idealną pozycję płodową.

To najlepsza szwajcarska piłka dla kobiet w ciąży spośród nielicznych przetestowanych jakościowo modeli. Ta piłka do ćwiczeń BABYGO jest pięć razy mocniejsza niż zwykła piłka do ćwiczeń i jest dostarczana z przewodnikiem zawierającym 30 konkretnych ćwiczeń na każdy trymestr i każdą fazę porodu.

Uwaga: Kula porodowa nie jest przeznaczona wyłącznie dla kobiet w ciąży, można jej używać nawet wtedy, gdy nie jesteś w ciąży.

lubimy :

 • Dostępne w 2 rozmiarach
 • Anti-burst (płynnie opróżnia się w przypadku przebicia)
 • pompa w zestawie

3 – Vluv Stov: Najlepsza piłka do ćwiczeń fitness i do biura

VLUV STOV Stoff-Sitzball, ergonomisches Sitzmöbel für...

Zobacz Cenę

Ten fotelik kulowy sprzedawany przez VLUV to niemiecka marka, która jest teraz w modzie. Odpowiednie dla wszystkich typów ciała o wadze do 120 kg i wzroście do 180 cm, to nowe „ krzesło balonowe ” jest dostępne w kilku kolorach. Ta niezwykła szwajcarska piłka , pokryta wysokiej jakości pokryciem z tkaniny tapicerskiej dla dodatkowego komfortu, ma również pierścień na podstawie do stabilizacji.

Po testach jakościowych doszliśmy do wniosku, że ten Swiss Ball jest najlepszym krzesłem biurowym do wzmacniania mięśni pleców i zapobiegania bólom pleców podczas pracy. Wykonany z odpornego na przebicia, niezawierającego ftalanów PVC, wspomniany rękaw można łatwo zdjąć w razie potrzeby wyprania . Twoje nowe ulubione krzesło biurowe jest dostarczane ze wszystkim, czego potrzebujesz, aby je napompować i ustawić od razu po wyjęciu z pudełka.

lubimy :

 • Dostępny w 6 kolorach
 • Podwójne zastosowanie: krzesło sportowe i biurowe
 • rączka

4 – Cooldot Klein Yoga: najlepsze szwajcarskie krzesło biurowe Ball

COOLDOT Yoga Ball für Erwachsene Sitzball Stuhl mit Cover &...

Zobacz Cenę

Szwajcarska piłka COLDOT. Wymyśl na nowo szwajcarską piłkę, aby stała się designerskim przedmiotem, który znajdzie swoje miejsce w Twoim salonie! Równie ergonomiczny jak klasyczna piłka szwajcarska, będzie Ci towarzyszył we wszystkich ćwiczeniach fizycznych, a nawet może służyć jako krzesło biurowe. Zdejmowany pokrowiec można w razie potrzeby łatwo zdjąć i wyprać w pralce.

Ta piłka Swiss Ball jest dostarczana ze wszystkimi niezbędnymi akcesoriami , aby ją nadmuchać i używać od razu po wyjęciu z pudełka. Dostosowana do zdecydowanej większości morfologii piłka COOLDOT Swiss Ball złagodzi ból mięśni pleców i nóg.

lubimy :

 • Dostępny w 6 kolorach
 • Podwójne zastosowanie: krzesło sportowe i biurowe
 • rączka

5 – Mantra Sports: najlepsza piłka do pilatesu do sportów fitness

Gymnastikball Schwangerschaft, Sitzball Büro Ergonomisch...

Zobacz Cenę

Ostatni produkt, który oceniliśmy w naszym porównaniu: piłka Mantra Sports Pilates. Ulepsza tradycyjną piłkę do ćwiczeń. Jeszcze bardziej ergonomiczny niż klasyczna piłka szwajcarska, będzie Ci towarzyszył we wszystkich ćwiczeniach fizycznych, a także może służyć jako krzesło biurowe. Zdejmowane opaski oporowe można łatwo usunąć.

Ta szwajcarska piłka jest dostępna w 3 kolorach i 2 rozmiarach. Dostosowana do zdecydowanej większości morfologii piłka Swiss Ball pozwala na wykonywanie wszelkiego rodzaju ćwiczeń.

lubimy :

 • Dostępny w 3 kolorach
 • Podwójne zastosowanie: krzesło sportowe i biurowe
 • ciekawa cena

Rodzaje piłek do ćwiczeń

Większości osób piłka szwajcarska kojarzy się ze światem rehabilitacji ruchowej . Nie mają świadomości, że piłka do pilatesu daje wiele możliwości, które wykraczają daleko poza problemy zdrowotne. Dostępne w różnych rozmiarach, ważne jest, aby wybrać szwajcarską piłkę, która najlepiej pasuje do ćwiczeń, które chcesz wykonywać. Różne piłki szwajcarskie, które istnieją, a także ich główne cechy, są szczegółowo opisane poniżej:

piłka stabilizacyjna

Jest to największy dostępny rozmiar. Idealny do wykonywania wszelkiego rodzaju prostych ćwiczeń. Ta szwajcarska piłka wzmacnia okolice brzucha, niezbędne, aby być elastycznym i bez bólu pleców.

piłka lekarska

Znajduje zastosowanie w rehabilitacji i fizjoterapii, ale także w kulturystyce. Zawierają piasek lub inne ciężkie materiały zwiększające ich wagę.

minipiłka

Mini piłki do ćwiczeń są zwykle używane podczas ćwiczeń pompek lub skłonów bocznych. Pomagają zrównoważyć mięśnie i wzmacniają rdzeń . Nie są zalecane do ćwiczeń angażujących wszystkie mięśnie ciała, co udało nam się zweryfikować podczas naszego wewnętrznego testu.

Zalety i wady według opinii klientów

Bez wątpienia Piłki Szwajcarskie cieszą się dużą popularnością i coraz częściej pojawiają się w biurach . Wynika to z wielorakich korzyści, jakie przynoszą dla naszego zdrowia. Przeglądając testy/recenzje użytkowników produktów w tym porównaniu, zauważyliśmy, że negatywne recenzje są dość rzadkie i czasami subiektywne. Oto kilka opinii klientów, które udało nam się zebrać:

Korzyść :

 • Dużo opcji
 • Można go używać na różne sposoby.
 • Solidny i bardzo dobrej jakości.
 • Pomaga donosić ciążę i ułatwia poród.
 • Skutecznie wzmacnia mięśnie kręgosłupa.
 • Łagodzi bóle mięśni, odcinka lędźwiowego i pleców.

Niedogodności:

 • Pompa jest zwykle gorszej jakości według kilku użytkowników, którzy ją wypróbowali.
 • Niektóre balony są drogie.

Kryteria zakupu piłek szwajcarskich

Mirumb Gymnastikball, Anti Burst Gymnastikball 75CM 65CM...

Przed zakupem piłki do ćwiczeń ważne jest, aby wiedzieć, do czego zamierzasz ją wykorzystać Będzie to miało bezpośredni wpływ na model, który wybierzesz w momencie zakupu. Oto kilka innych kryteriów porównawczych, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze piłki Swiss Ball, która będzie Ci odtąd towarzyszyć podczas treningów.

– Posługiwać się

To jest pierwsze. Czy chcesz używać go do fitnessu, jogi lub porodu, a może używać go jako krzesła z kulkami, aby zmniejszyć ból pleców? Każdy balon odpowiada na konkretną potrzebę.

– Rozmiar

Wspominaliśmy już o tym w artykule: Swiss Balls dostępne są w różnych rozmiarach . Wybrany rozmiar będzie bezpośrednio zależał od rodzaju ćwiczeń, które chcesz wykonywać, oraz wzrostu/wagi. W rzeczywistości, zgodnie z tymi dwoma kryteriami, twoja piłka do pilatesu musi mieć wystarczającą wytrzymałość. W przeciwnym razie piłka szwajcarska może eksplodować i możesz odnieść obrażenia.

Standardowe średnice piłki Swiss Ball to: 35, 45, 55, 65, 75 i 85 centymetrów. Ogólnie rzecz biorąc, jeśli masz od 1,55 do 1,65 metra wzrostu, wybierz piłkę do ćwiczeń o wysokości 45 centymetrów. Weź piłkę szwajcarską 65 cm, jeśli masz do 1,85 m wzrostu, i piłkę do ćwiczeń 75 cm, jeśli masz do 2 m wzrostu.

– Waga

Bez względu na Twoją wagę na pewno znajdziesz buty, które będą na Ciebie pasować! Jeśli ważysz mniej niż 80 kilogramów, możesz wybrać dowolną piłkę szwajcarską: jest to waga, którą mogą udźwignąć wszystkie piłki. Jeśli ważysz więcej, kup Swiss Ball, który wyraźnie określa, że może utrzymać obciążenia do 500, a nawet 900 kilogramów.

– Zrównoważony rozwój

Piłka do ćwiczeń powinna być solidna i nie eksplodować pod ciężarem użytkownika lub jeśli toczy się po lekko ostrej powierzchni lub przedmiocie. Z tego powodu niektóre piłki szwajcarskie posiadają system zapobiegający ich eksplozji. Oprócz doboru piłki do pilatesu dostosowanej do swojej wagi, upewnij się, że jest ona elastyczna i wykonana z materiału gwarantującego jej trwałość.

– Materiał

Swiss Balls są zwykle wykonane z elastomerowych tworzyw sztucznych, co zapewnia im jednocześnie mocną i elastyczną konsystencję. Główną różnicą między dobrą a złą piłką do pilatesu jest jakość użytych mieszanek. Nie martw się jednak: wszystkie szwajcarskie piłki w Europie spełniają pewne normy bezpieczeństwa, zgodnie z którymi przebicie szwajcarskiej piłki nie spowoduje jej pęknięcia.

– Jakość

Jednym ze sposobów sprawdzenia jakości szwajcarskiej piłki, którą chcesz kupić, jest sprawdzenie internetowych recenzji i ocen konsumentów. Znajomość ich osobistych doświadczeń pozwala lepiej zorientować się w produkcie. Ponadto, jeśli Twój produkt posiada gwarancję producenta, możesz być pewien, że produkt będzie działał co najmniej przez okres gwarancji.

Trening

Zalecamy zasięgnięcie porady lekarza przed rozpoczęciem używania Swiss Ball do rehabilitacji fizycznej lub jakichkolwiek innych problemów zdrowotnych. W zależności od porady pracownika służby zdrowia możesz kupić określone przewodniki ćwiczeń. Obecnie dostępnych jest wiele książek i płyt DVD opisujących każde możliwe i wyobrażalne ćwiczenie z piłką szwajcarską. Bardzo często producent dostarcza piłkę do ćwiczeń z małą książeczką opisującą główne możliwe ćwiczenia.

Wzmocnienie mięśni brzucha i pleców to jedna z mocnych stron piłki szwajcarskiej. Może również pomóc poprawić koordynację i równowagę. Możesz używać piłki szwajcarskiej, opierając na niej nogi leżąc na podłodze lub bezpośrednio naciskając na nią plecami lub brzuchem: wpływa to bezpośrednio na elastyczność kręgosłupa.

Alternatywy dla piłki szwajcarskiej

Piłka szwajcarska jest zdecydowanie piłką wszechstronną. Może być używany w biurze iw domu, a także na siłowni. Jeśli szukasz innego podobnego produktu, radzimy wypróbować Piłkę lekarską . Jednak ten jest bardziej przeznaczony do treningu sportowego. Jest to idealna piłka do kulturystyki. Jest bardzo popularny wśród profesjonalnych sportowców.

częste pytania

Jak napompować piłkę do ćwiczeń?

Chociaż pompowanie piłki do ćwiczeń samo w sobie nie jest skomplikowane, istnieją pewne zalecenia, których należy przestrzegać, aby uniknąć uszkodzenia piłki. Piłki do ćwiczeń są zwykle dostarczane z określoną pompą powietrza i zalecamy korzystanie tylko z niej. Oto różne kroki, które należy wykonać, aby napompować swoją szwajcarską piłkę: Zdejmij nasadkę zaworu z szwajcarskiej piłki. Włóż koniec węża pompy powietrza do lub nad zaworem. Naciśnij pompkę powietrza tyle razy, ile to konieczne, aż piłka Swiss Ball zostanie napompowana. Uważaj, aby nigdy nie nadmuchać nadmiernie balonu i nigdy nie używaj sprężarki powietrza. Zdejmij wąż z pompy i szybko załóż nakrętkę zaworu.

Kto może używać szwajcarskiej piłki?

Swiss Ball jest odpowiedni dla wszystkich grup wiekowych, od dzieci po osoby starsze. Jedyna złota zasada, jaka istnieje, to świadome korzystanie z niej, aby uniknąć ryzyka kontuzji i szybko zobaczyć efekty swoich wysiłków. Dlatego zalecamy zawsze konsultowanie się ze specjalistą ds. sportu i zdrowia przed rozpoczęciem nowej sesji treningowej.

Dlaczego warto używać szwajcarskiej piłki?

Korzyści z używania szwajcarskiej piłki jest wiele, zarówno dla ogólnego stanu zdrowia, jak i dla wzmocnienia określonych grup mięśni. W całym porównaniu wspomnieliśmy o kilku zaletach, jakie przynosi. Używana prawidłowo, Swiss Ball pozwala szybko zobaczyć wyniki. Wypróbuj tylko przez tydzień, a zobaczysz!

Najlepsze popularne piłki do pilatesu