Top 7 Najlepsze Steppery (aerobik)

Kluby sportowe były powszechnym sposobem na trening cardio i trening siłowy, ale nasze napięte harmonogramy nie pozwalają nam spokojnie udać się do sypialni na regularne sesje fitness.

Dzięki stepperowi zabierz siłownię… do domu, salonu, siłowni, sypialni czy biura! Idealna alternatywa do treningu w domu, stepper to klasyczna lub mini wersja sprzętu cardio, idealnie dostosowana do warunków domowych.

Podsumowaliśmy to porównanie stepperów. Nasz wybór opiera się na wynikach niezależnych testów i opiniach klientów. Dwa neutralne źródła informacji, aby dać rzetelną opinię na temat naprawdę najlepszych stepperów.

7 Najlepsze Steppery

Aktualne bestsellery:

Co to jest stepper?

Stepper to kompletne urządzenie fitness, które angażuje i rzeźbi wszystkie kończyny dolne Samo ćwiczenie jest bardzo proste i przypomina wspinanie się po stałej drabinie. Stąd nazwa „ stepper ” w nawiązaniu do terminu „krok”, który w języku angielskim oznacza zarówno „jeden krok”, jak i „schodek”. Wspinacze zwykle mają opór, aby dostosować prędkość i poziom trudności treningu.

Wreszcie, w zależności od modelu, steppery posiadają boczne wsporniki lub zintegrowane systemy uchwytów, które umożliwiają łączenie pracy kończyn dolnych i górnych ciała. Stepper jest jednym z najpopularniejszych sposobów łączenia utraty tkanki tłuszczowej i rozwoju mięśni.

Zalety i obszary zastosowania według testów i opinii użytkowników

Steppery są stworzone, abyś był w formie w zaciszu własnego domu. Istnieje kilka różnych rodzajów stepperów. Znajdź swój idealny stepper i rozpocznij proste ćwiczenia w domu!

Jakie są rodzaje stepperów?

Każdy ma swój poziom cardio, tempo progresji… jednym słowem każdy ma swoje potrzeby i wersję steppera dostosowaną do swojej dyscypliny sportu! Chociaż steppery to maszyny fitness o niezliczonych zaletach, mają też pewne słabości. Oto prezentacja zalet i wad każdej z wersji:

– Tradycyjny mini stepper

Kompaktowy i lekki. Łatwy w obsłudze i prosty w użyciu. Programy o różnych poziomach oporu. Praca tylko kończyn dolnych. Ograniczone ćwiczenia sercowo-naczyniowe dla doświadczonych sportowców.

-Oryginalny stepper z bocznymi belkami

Więcej wsparcia, optymalna stabilność. Działa również na kończyny górne, zwłaszcza w wersji eliptycznej. Atrakcyjny stosunek ceny do wydajności. Wielkoformatowy przyrząd do ćwiczeń, nieporęczny i trudny do przenoszenia.

-Stepper ze zintegrowanymi elastycznymi uchwytami

Wzmocnienie kończyn dolnych i górnych. Bardzo urozmaicone ćwiczenia. Pracuj z mięśniami ramion, klatki piersiowej, ramion i brzucha. Lekkie ćwiczenia kończyn górnych, również tylko.

-Schodek

Idealna wersja dla osób z delikatnymi stawami. Podkreśla wzmocnienie kończyn dolnych i zmniejsza nacisk na kolana. Ciężki i nieporęczny przyrząd do ćwiczeń.

3 dobre steppery i recenzje klientów

Postanowiono: potrzebujesz steppera do ćwiczeń cardio w domu! Idealny do łączenia z innymi zajęciami, stepper pozwala nawet uprawiać sport podczas oglądania ulubionych filmów i seriali. Jednak biorąc pod uwagę antologię modeli dostępnych na rynku, czasami trudno jest znaleźć swoją drogę… nie martw się, zidentyfikowaliśmy obecnie najbardziej polecane steppery na podstawie testów i opinii użytkowników. Jaki typ steppera wolisz? Przystąpić do egzaminu!

1- Huśtawka Ultrasport: Najlepszy mini steper z uchwytami dla wszystkich odbiorców

Ultrasport Swing Stepper, inklusive Trainingsbändern,...

Zobacz Cenę

Zacznijmy nasze porównanie od tego najlepszego mini steppera w kompaktowej, stabilnej, lekkiej wersji ze zintegrowanymi elastycznymi uchwytami. Dzięki konsoli z wyświetlaczem LCD i regulowanemu poziomowi oporu ten stepper dla wszystkich grup wiekowych jest idealny do wszechstronnego budowania mięśni.

Dzięki dużym antypoślizgowym pedałom gwarantuje bezpieczne użytkowanie i pełną pracę zarówno dolnej, jak i górnej części ciała. Stepper do użytku w każdej sytuacji, na siłowni lub w salonie, który pójdzie za Tobą wszędzie!

2- HOMCOM: Najlepszy stepper z kierownicą

HOMCOM Stepper mit Lenker, Stepper, Fitness, Wohnung,...

Zobacz Cenę

Kontynuujemy nasze porównanie z najlepszym mini stepperem z antypoślizgową kierownicą i wielofunkcyjnym licznikiem elektronicznym. Dzięki konsoli i regulowanemu poziomowi oporu kontroluj swoją wydajność: czas trwania treningu, wykonywane ruchy czy spalone kalorie.

Dzięki antypoślizgowym stopom i pedałom, a także 2 ekspanderom, możesz cieszyć się pełnymi sesjami w całkowitym bezpieczeństwie. Urządzenie fitness, które jest proste w użyciu i łatwe w obsłudze, przenoszeniu i przechowywaniu. W 100% wielofunkcyjny stepper!

3- Ultrasport Swing: Najlepszy stepper dla małych budżetów

Ultrasport Swing Stepper, Hometrainer Stepper mit...

Zobacz Cenę

Na trzeciej pozycji naszego zestawienia najlepszy stepper w wersji mini, do ćwiczeń w mieszkaniu. Idealny do przestrzeni i ograniczonych budżetów, ten stepper jest praktyczny i techniczny, z konsolą pokazującą czas treningu, liczbę kroków i spalone kalorie.

Dzięki prostej i wydajnej obsłudze oraz antypoślizgowym pedałom ten stepper bez uchwytów jest bardzo łatwy w użyciu, obsłudze i transporcie, gdziekolwiek jesteś. Krótko mówiąc, prawdziwy sprzymierzeniec Twojego organizmu, tak jak Twój portfel!

4- Sportstech VC300: Najlepszy zaawansowany technologicznie stepper, urządzenie fitness 2 w 1

Sportstech innovativer 2in1 Stepper & Vertical Climber...

Zobacz Cenę

Na ostatniej pozycji naszego porównania urządzenie fitness, które łączy w sobie pracę schodołazu i rowerka eliptycznego . Połącz ćwiczenia na górne i dolne partie ciała i pracuj nad wytrzymałością, siłą, elastycznością i koordynacją… wszystko w jednym urządzeniu!

Dzięki konsoli treningowej z ekranem LCD popraw swoje wyniki przy każdym użyciu. Idealne urządzenie do stymulacji układu sercowo-naczyniowego oraz integralnego wzmocnienia mięśni. Pełniejsza, tańsza i mniej masywna wersja steppera niż trenażer eliptyczny!

Plusy i minusy opisane w opiniach klientów

W tej sekcji chcielibyśmy opowiedzieć więcej o zaletach i wadach na podstawie testów użytkowników i recenzji steppera.

Korzyści przetestowane i zatwierdzone przez opinie użytkowników:

  • Bardzo dobry trening na uda i pośladki.
  • Układ sercowo-naczyniowy jest bardzo dobrze wytrenowany na stepperze.
  • Bardzo odpowiedni do spalania kalorii. Zużycie kalorii wynosi około 700 kcal/godz., w zależności od wysokości i tempa stawianych kroków.
  • Możesz czytać książkę, kiedy trenujesz na niskim poziomie.

Wady sprawdzone i utrwalone w opiniach internautów:

  • Mniej odpowiedni do kulturystyki.
  • Wywiera większy nacisk na kolana niż ergometr.

Kryteria zakupu steppera

Możesz pomyśleć, że wszystkie steppery są takie same… ale nic bardziej mylnego! Teraz, gdy jesteś już bardziej zaznajomiony z podstawowymi funkcjami steppera , nadszedł czas, aby wybrać swoje. Aby to zrobić, rozszyfruj każdy model w naszej selekcji porównawczej w oparciu o precyzyjne kryteria wyboru oparte na testach i opiniach użytkowników, aby lepiej je porównać:

Modelka

W zależności od wybranego modelu podstawowa obsługa i określone ruchy mogą się różnić. Tradycyjne mini steppery lub ich najbardziej podstawowe wersje oferują ćwiczenia wchodzenia i schodzenia po klasycznych schodach, od góry do dołu.

Inne modele są bliższe orbitrekowi i aktywują zarówno kończyny górne, jak i dolne dzięki skoordynowanemu podwójnemu działaniu nóg i ramion. Ruchy mogą być również naprzemienne, w zależności od kroków w górę iw dół, do przodu i do tyłu, ukośne lub boczne.

Uwagi:

Przy umiarkowanym treningu możesz spalić średnio 700 kalorii na godzinę na stepperze.

wymiary

Ogólne wymiary, czyli wagę i format, należy rozważyć zgodnie z własnymi priorytetami. Tak naprawdę, jeśli chcesz mieć stepper z kierownicą lub bocznymi drążkami, ale jednocześnie łatwy w transporcie, postaw na modele z kółkami. Wreszcie, jeśli masz ograniczoną przestrzeń, wybierz mini steppery, które są łatwe w obsłudze, przenoszeniu, transporcie i przechowywaniu.

Konsola

Konsola steppera ma wiele zastosowań: z jednej strony pozwala zaprogramować opór, a tym samym stopniowo zwiększać stopień trudności ćwiczenia. Z drugiej strony, większość stepperów konsolowych posiada elektroniczne liczniki, które informują o liczbie wykonanych ruchów, tętnie i spalonych kaloriach.

Wreszcie, niektóre konsole obejmują programy pracy układu sercowo-naczyniowego lub w szczególności odchudzanie; podczas gdy najnowsze modele są połączone z aplikacją, która po aktywacji na smartfonie oferuje kompletne raporty z treningu, aby śledzić postępy podczas sesji.

Alternatywa dla steppera

Alternatywą dla steppera są dobre małe urządzenia, takie jak Thera-Band, Flexi-Bar lub trenażer eliptyczny, na których można również trenować w domu. Jeśli szukasz czegoś większego, możesz również kupić rower lub bieżnię do treningu grup mięśniowych na wzór steppera.

Częste pytania

Jaki stepper wybrać?

Różne modele steppera istnieją w marché: de l’appareil grand format, à la versión mini stepper… de l’exercice de montée et descente le más simple et classique, à l’option la más sophistiquée, proche du mouvement d’un rower eliptyczny.

– Oryginalny stepper posiada dwie małe platformy, które wykonują ruchy w górę iw dół, bardzo podobne do tych wykonywanych podczas wchodzenia po schodach. Z drugiej strony najnowsze modele zmodernizowały ruch, proponując system pedałów, który umożliwia ruchy w przód iw tył, okrężne i boczne. Wreszcie różne urządzenia fitness wyróżniają się również oferowanym wsparciem.

– Klasyczne steppery , spotykane na większości siłowni, zazwyczaj posiadają ramę z bocznymi poprzeczkami; inne wersje mają ramkę z konsolą. Wreszcie, mniejsze formaty są wyposażone w zintegrowane elastyczne uchwyty lub bez systemu wsparcia dla mini stepperów, sprzyjając zrównoważonej pracy na dolnych wspornikach. Poniżej znajdziesz więcej informacji na temat różnych dostępnych opcji stepperów.

– steppery aerobowe . Akcesorium fitness, które tak naprawdę nie jest uważane za samo w sobie „stepper”. Jest to niewielka platforma, na wysokości stopnia, która służy do wykonywania ruchów w górę iw dół, jak na stopniu schodów i która się nie porusza. Znajduje się w większości hal sportowych i służy do wspomagania zajęć grupowych „krok” muzyką, czyli choreograficznymi sekwencjami ćwiczeń sercowo-naczyniowych.

Przykład kroku aerobowego:

Ultrasport Aerobic Steppbrett, Trainingsgerät,...

Zobacz Cenę

– Tradycyjny mini stepper . Najpopularniejszy model. Mini stepper wyposażony w 2 małe platformy z antypoślizgową powierzchnią, po których można wchodzić i schodzić bez stelaża i wsporników. Kompaktowy i lekki, łatwy do przenoszenia i użytkowania w dowolnym miejscu! Podstawowy, prosty i skuteczny.

Skośna wersja mini steppera. Identyczny jak tradycyjny stepper, z tą różnicą, że ćwiczenie zawiera możliwość wykonywania ruchów ukośnych, okrężnych i bocznych, jak na orbitreku. Doskonałe ćwiczenie wzmacniające okolice brzucha.

– Steppery wielkoformatowe, z podporą Drabina stepowa. Podobny do „ruchomej” drabiny. Po umieszczeniu nóg na stopniach ciężarek natychmiast je obniża. Ten rodzaj urządzenia do ćwiczeń ma większą wysokość (bez regulacji) i podkreśla pracę nóg i łydek, minimalizując wpływ na kolana. Original Stepper: klasyk w swoim rodzaju.

Najpopularniejsze urządzenie fitness, gwiazda siłowni. Wyposażony w ramę nośną lub kierownicę, oferuje klasyczne ćwiczenia w górę iw dół. Dostępna jest również wersja z drążkami eliptycznymi, która umożliwia ruchy do przodu/tyłu lub ukośnie i łączy pracę kończyn dolnych i górnych. Stepper ze zintegrowanymi elastycznymi uchwytami. Model zbliżony do tradycyjnego mini steppera, z elastycznymi linkami i uchwytami do trzymania,

Jakie mięśnie pracuje na stepperze?

To powiedziawszy, oczywiście stepper uczestniczy bardziej w pracy kończyn dolnych. W rzeczywistości główne mięśnie używane są takie same jak podczas wchodzenia po schodach: cała noga, pośladki, mięśnie brzucha, dolna część pleców i łydki. Praca układu sercowo-naczyniowego jest również bardzo intensywna… jak wtedy, gdy wchodzisz po schodach i sprawdzasz swój oddech!

Dlatego stepper wyróżnia się jako wszechstronne urządzenie fitness i prawdziwy sprzymierzeniec w ujędrnieniu ciała i wyrzeźbieniu sylwetki. Stepper ma tę zaletę, że spala tłuszcz, jednocześnie rozciągając mięśnie.

Większość wielkoformatowych modeli stepperów jest wyposażona w konsolę, która śledzi wszystkie wydatki fizyczne i kaloryczne. Analiza Twoich danych, zarówno tętna, prędkości, jak i wydatków na kalorie, jest najciekawszą rzeczą do kontrolowania, aby śledzić ewolucję Twoich wyników sportowych. Wszystko do ćwiczeń w domu: zarówno w domowej siłowni, jak i na środku salonu… przed odcinkiem ulubionego serialu! Czego chcieć więcej?

Jak prawidłowo używać steppera?

Aby poprawnie używać steppera, czyli w odpowiedniej pozycji, wyrzeźbić swoją sylwetkę bez robienia sobie krzywdy, należy przestrzegać kilku podstawowych zaleceń dotyczących optymalnego i bezpiecznego użytkowania: Prawidłowo postaw stopy na pedałach. Czekamy. Dostosuj wzrost do swojego rozmiaru Szanuj naturalny ruch wahadłowy ciała, bez użycia siły Stopniowo dostosuj opór Kontroluj ruch z bioder Ogranicz obciążenie kolan i stawów Utrzymaj siłę w nogach Rozciągaj się po treningu.

Jak często trenować ze stepperem?

Idealnie powinieneś trenować dwa do trzech razy w tygodniu przez około pół godziny na stepperze. Aby ujędrnić pośladki, nogi i biodra oraz poprawić kondycję, należy powoli zwiększać czas trwania i intensywność treningu.

Najlepsze popularne steppery