Top 12 Najlepsze Rowery Elektryczne (Miejskie)

Aby pozbyć się zbędnej tkanki tłuszczowej, mieć dobrze wyrzeźbioną sylwetkę, czy po prostu zachować zdrowie lub swobodnie poruszać się po mieście, wielu uprawia sport na rowerze elektrycznym. Ale bardzo niewielu z tych użytkowników wie, które z tych urządzeń jest dla nich najlepsze.

W celu zapewnienia ochrony konsumenta przeprowadzane są liczne testy mające na celu zapewnienie jakości tego sprzętu sportowego. Chcesz go mieć, ale nie wiesz, który wybrać z bogatej oferty na rynku? Skorzystaj z naszego porównania, aby znaleźć to, czego potrzebujesz. Znajdź za pomocą kilku kliknięć naszą ofertę rowerów elektrycznych i dokonaj wyboru zgodnie z przeznaczeniem i celami.

12 Najlepsze Rowery Elektryczne

Aktualne bestsellery:

Nasz cel

Nie jesteśmy zależni od żadnej organizacji (miejsca komercyjnego, producenta, usługodawcy, marki lub laboratorium). Nasze tabele porównawcze i testy przeprowadzamy we współpracy z partnerami zewnętrznymi. Regularna aktualizacja katalogu produktów wraz z wywiadem konkurencyjnym pozwala nam oferować modele o bardzo dobrej jakości iw najkorzystniejszej cenie, w szczególności dzięki analizie opinii klientów.

Co to jest rower elektryczny?

VIVI E Bike Elektrofahrrad, 26 Zoll Ebike Mountainbike...

Zobacz Cenę

Nie daj się zwieść, ponieważ aby ruszyć e-rowerem, musisz pedałować. Dlatego niektórzy producenci preferują określenie e-rower.

Innymi słowy, w niczym nie przypomina skutera elektrycznego. Różni się od konwencjonalnych rowerów tym, że ma silnik elektryczny i akumulator, który go napędza. To najlepszy środek transportu do przemieszczania się na średnie odległości, minimalizujący wysiłek jaki zapewnia, potwierdzają to liczne opinie i testy przeprowadzone przez użytkowników.

Pamiętaj, że pierwsze rowery elektryczne pochodzą z lat 30. XX wieku, ale potrzeba było prawie 70 lat, aby dogonić jeźdźców. Najchętniej korzystają z nich Chińczycy, bo z 430 milionów rowerów elektrycznych w obiegu, 60 milionów jest w Chinach.

Uwagi:

Dokładne porównanie pozwoli Ci znaleźć najlepszy model, ten z najlepszą autonomią, ten z najpiękniejszym designem, a nawet lekki model, którego potrzebujesz.

Jak działa rower elektryczny?

Jak wspomniano wcześniej w tym porównaniu, rower elektryczny to rower, który ma silnik elektryczny umieszczony w suportze lub w kołach, więc jest lepszy niż klasyczny rower.

Ten silnik jest zasilany z akumulatora. Należy zauważyć, że rower elektryczny nie działa, jeśli nie pedałujesz. Wspomaganie elektryczne towarzyszy pedałowaniu tylko po to, aby ograniczyć wysiłek rowerzysty. Ta pomoc jest dostosowana do potrzeb użytkownika w celu lepszej obsługi.

W dalszej części tego porównania odkryjesz powody, dla których to urządzenie jest tak popularne wśród użytkowników.

Zalety i obszary zastosowania

Rower elektryczny jest o wiele bardziej praktyczny niż rower klasyczny, ponieważ umożliwia wykonywanie o wiele więcej codziennych czynności.

To nie tylko oszczędza czas, ale także wymaga mniej wysiłku, zwłaszcza gdy musisz pokonywać duże odległości, co jest dla Ciebie lepsze. Korzyści, jakie daje rower elektryczny, są liczne i specyficzne dla każdego użytkownika.

Wyposażając się w rower elektryczny całkowicie zmienisz swój styl życia. W rzeczywistości model elektryczny będzie wymagał bardziej regularnej konserwacji niż klasyczny, takiej jak hamulce, tylne światła itp. Ponadto, nie zanieczyszczając środowiska, ten rower będzie miał pozytywny wpływ na Twój ślad węglowy.

Jakie są rodzaje rowerów elektrycznych?

Rower elektryczny zapewnia lepszy i realny komfort użytkownikom, zwłaszcza tym, którzy chcą poruszać się swobodnie iw sposób ekologiczny.

Na rynku iw tym porównaniu oczywiście istnieją różne kategorie rowerów elektrycznych. W rzeczywistości to urządzenie transportowe jest odpowiednie dla wszystkich gustów i zastosowań.

Od rowerów elektrycznych na wycieczki po rowery wyścigowe dla miłośników prędkości — naprawdę jest coś, co sprosta oczekiwaniom wszystkich użytkowników. Niezależnie od charakteru Twoich celów będziesz musiał wybierać spośród kolejnych najlepszych modeli.

Rower elektryczny do miasta

Nazywany jest również rowerem holenderskim lub rowerem stacjonarnym. Ma tę zaletę, że oferuje łatwy stopień, wyjątkowo wygodne siodełko i podniesioną kierownicę dla lepszej jazdy. Jest to idealny rower elektryczny do przewożenia zakupów lub osoby, ale nie zapomnij kupić blokady do roweru.

Uwagi:

Według niektórych opinii, które uwzględniamy w tym porównaniu, rower elektryczny jest praktyczny na krótkie wycieczki (z domu do pracy). Jednak według przeprowadzonych testów nie nadaje się na duże odległości, ponieważ pedałowanie przy rozładowanym akumulatorze jest znacznie cięższe i męczące.

Elektryczny rower hybrydowy

Jest bardziej wszechstronny niż Holender. Dzięki ergonomicznemu siodełku i bardziej sportowej konstrukcji jest zarezerwowany do wypoczynku i wycieczek na świeżym powietrzu.

Jednak według niektórych opinii, będących wynikiem szeroko zakrojonych testów, lepiej sprawdza się także w mieście niż na wyboistych drogach.

Elektryczny rower górski

Elektryczny rower górski nadaje się do każdego terenu. Dlatego można go używać w dowolnym miejscu. To najlepszy ze wszystkich motocykli w tym porównaniu, zwłaszcza jeśli jesteś sportowcem. Nie wahaj się i przetestuj ten motocykl, jeśli będziesz miał okazję.

Elektryczny rower szosowy

Uwagi:

Ten rower jest również dla poważnych sportowców, którzy lubią pokonywać kilometry. Dzięki silnikowi łatwiej będzie im pokonywać wzniesienia i strome zbocza. Rower szosowy to model, który najbardziej Ci odpowiada, jeśli uprawiasz sport.

W zależności od marki i sposobu użytkowania rowerów, dostępne są rowery elektryczne z cienkimi lub bardzo szerokimi oponami. Najlżejsze ważą zaledwie 5 kilogramów, a najcięższe dochodzą do 30 kilogramów.

W ten sposób testowany jest e-rower

Będąc innowacyjnym środkiem transportu, wybór tego rodzaju roweru nie będzie łatwy, zwłaszcza jeśli jest to Twój pierwszy zakup. Dzięki temu porównaniu znajdziesz wskazówki, które pozwolą Ci podjąć najlepszą decyzję. Kryteria, które należy wziąć pod uwagę przed zakupem, są następujące.

Bateria

Zdania na temat najlepszego akumulatora są podzielone, bo o ile niektórzy użytkownicy twierdzą, że do akumulatora litowo-jonowego jest najlepszy, o tyle inni preferują akumulator NiMH.

Te dwa typy akumulatorów są sobie równe pod względem mocy, ale akumulator NiMH stwarza poważne problemy w zakresie recyklingu. Jeśli to możliwe, poproś o więcej informacji na temat testowania baterii w momencie zakupu.

Musisz starannie wybrać baterię, bo jeśli po kilku miesiącach zmienisz zdanie, zakup nowej będzie Cię sporo kosztował.

Silnik

Rowery elektryczne mają silnik o średniej mocy 250 W. Działanie silnika jest dość skomplikowane do zrozumienia, ale dla uproszczenia, wspomaganie elektryczne zapewniane przez to urządzenie jest proporcjonalne do wysiłku włożonego przez użytkownika.

Uwagi:

Im więcej pedałujesz, tym więcej pomocy otrzymujesz. Już po pierwszych testach motocykla dowiesz się, ile wart jest jego silnik.

tryb wsparcia

Będziesz mógł wybrać między pomocą typu „wszystko albo nic”, która zapewnia duży wzrost od samego początku, a pomocą progresywną, która jest dozowana na podstawie Twoich wysiłków. W opiniach wspomina się, że o ile kobiety preferują pierwszą opcję, o tyle mężczyźni bardziej opowiadają się za drugą.

Typowe niedociągnięcia i niedociągnięcia: „Na co zwrócić uwagę przy zakupie roweru elektrycznego?” »

Vivi Elektrofahrrad

Zobacz Cenę

Waga to kryterium, które należy dokładnie sprawdzić przy zakupie roweru elektrycznego.

Rzeczywiście, ciężki model może oznaczać, że jest mocny i dlatego pedałowanie nie będzie wymagało dużego wysiłku. Jednak ciężki rower może również oznaczać problemy ergonomiczne, które sprawiają, że jest on bardzo niepraktyczny na co dzień.

Według testów przeprowadzonych przez niektórych użytkowników, im lżejszy rower, tym łatwiej się go prowadzi. Dlatego mówi się, że wybór roweru elektrycznego zależy przede wszystkim od stylu życia.

Plusy i minusy opisane w opiniach klientów.

Zalety roweru elektrycznego 

 • Ograniczone koszty ładowania : W porównaniu z ceną, jaką płaci się za paliwo do samochodów i skuterów, cena ładowania roweru elektrycznego jest niższa. Korzystanie z roweru elektrycznego pomoże Ci opłacić miesięczny budżet na paliwo.
 • Ograniczone koszty utrzymania – Zmniejszony zostaje również koszt utrzymania. Koszt utrzymania roweru elektrycznego to tylko 50 złoty miesięcznie, niezależnie od modelu. W rzeczywistości konserwuje się go w taki sam sposób, jak klasyczny rower.
 • Wygodny i wydajny rower: Rower elektryczny umożliwia jazdę nawet przy wietrznej pogodzie, dzięki czemu nie trzeba mierzyć prędkości wiatru. Ułatwia to również pokonywanie żeber. A jeśli jesteś przyzwyczajony do przewożenia dzieci i zakupów ze sobą, rower elektryczny jest najlepszym ekologicznym środkiem transportu, jaki masz do dyspozycji. Wokół tego fundamentalnego argumentu krąży większość opinii zebranych na portalach konsumenckich.
 • Ekologiczny środek transportu : rower elektryczny to najbardziej ekologiczny środek transportu, z którego będziesz miał okazję skorzystać.
 • Cichy środek transportu : nawet jeśli sobie z nim poradzisz, rower elektryczny nie będzie hałasował. Będzie się kręcił cicho, podobnie jak konwencjonalne rowery.
 • Środek transportu wolny od przeszkód administracyjnych : aby prowadzić rower, nie potrzebujesz prawa jazdy, rejestracji i tym bardziej kontroli technicznej. Jednak właściwa konserwacja roweru ma kluczowe znaczenie dla osobistego bezpieczeństwa. Podobnie jak w przypadku klasycznych motocykli, ruszaj na ścieżki rowerowe i nigdy nie zapomnij o kasku.
 • Doskonały środek transportu dla zdrowia : tak, rower elektryczny pozwala kontrolować wysiłek, ale to nie znaczy, że nie zapewnisz go, jadąc na rowerze. Zgadzamy się, że nie ma lepszego sportu niż jazda na rowerze, aby wydłużyć oczekiwaną długość życia.
 • WYDŁUŻONA JAZDA NA ROWERZE – Silnik pomaga wydłużyć czas spędzony na rowerze.

Wady roweru elektrycznego

 • Cena : Chociaż wiele marek produkuje rower elektryczny, jego cena jest nadal dość wysoka. Można je znaleźć już od 2300 złoty, ale najlepsze kosztują od 5600 do 17000 złoty.
 • Duża waga – Waga tych rowerów nie jest bez znaczenia. Rzeczywiście, sama bateria waży 5 kilogramów. Dodając wagę ramy, rower może ważyć od 10 do 30 kilogramów. Ale na drodze ta waga nie ma znaczenia ze względu na asystę.
 • Nieergonomiczny środek transportu : transport wydaje się dość skomplikowany, gdy po raz pierwszy musisz skorzystać z transportu publicznego. Dlatego użytkownicy korzystają z niego zaraz po wyjściu z domu.
 • Zasięg do obserwacji : jeśli po drodze wyczerpie Ci się bateria, będziesz musiał naprawdę ciężko pracować, aby zabrać swój rower elektryczny do domu.
 • Design : niektóre motocykle mają ładny design, ale są zbyt męskie i sportowe. Projektanci muszą zapewnić ekskluzywne modele dla kobiet.
 • Konserwacja okresowa : Fakt, że te rowery są łatwe w konserwacji, nie zwalnia ich z codziennej lub cotygodniowej konserwacji.
 • Czas ładowania baterii : Aby zapewnić wystarczającą autonomię, należy naładować baterię, ale pełne naładowanie zajmuje co najmniej 10 godzin.
 • Składane rowery elektryczne są nadal ciężkie – Chociaż niektóre modele są składane, waga jest nadal znaczna.
 • Zbyt wiele modeli na rynku – przy tak wielu opcjach na rynku niektórym użytkownikom trudno jest wybrać najlepsze rowery elektryczne.
 • Niewłaściwe użytkowanie e-roweru – niektórzy użytkownicy są rozczarowani swoimi zakupami, ponieważ myśleli, że nigdy nie powinni pedałować na swoich e-rowerach.

Alternatywa dla roweru elektrycznego

Najlepszą alternatywą dla roweru elektrycznego jest składana hulajnoga elektryczna, która jest nie tylko przyjazna dla środowiska, ale także przystępna cenowo.

Składana hulajnoga elektryczna, podobnie jak klasyczny rower i rower elektryczny, zajmuje niewiele miejsca w domu i wymaga bardzo niewielkiej konserwacji.

Jeśli jesteś zainteresowany skuterem elektrycznym, nie wahaj się dokonać porównania między istniejącymi modelami.

Internet czy handel specjalistyczny: gdzie zamiast tego kupić rower elektryczny?

Internet to kopalnia złota dla sprzętu rekreacyjnego i transportowego, takiego jak rowery elektryczne.

Na specjalistycznych i ogólnych stronach znajdziesz różne kategorie rowerów elektrycznych, które są obecnie najbardziej popularne.

Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości co do jakości oferowanych Ci produktów, pamiętaj, że przedmioty, które kupujesz przez Internet, objęte są takimi samymi gwarancjami, jak te, które kupujesz w specjalistycznym sklepie.

Uwagi:

Rower elektryczny jest drogi, wielokrotnie taniej będzie porównać ceny w internecie i znaleźć najciekawsze promocje.

Częste pytania

Do czego służy rower elektryczny?

To innowacyjny środek transportu, dzięki któremu można pokonywać kilometry bez zbytniego wysiłku.

Jeździsz na rowerze elektrycznym?

Tak, to przede wszystkim rower z pedałami. W niektórych modelach wspomaganie uruchamia się dopiero po obróceniu pedału.

Jaka jest cena roweru elektrycznego?

Cena roweru elektrycznego różni się w zależności od marki i jakości jego komponentów. Jeśli modele podstawowe są oferowane w cenie 2400 złoty, modele z wyższej półki są dostępne od 4700 złoty do 140 000 złoty. Aby znaleźć model, który pasuje do Twojego budżetu, konieczne jest porównanie.

Jak szybko można jeździć na rowerze elektrycznym?

Możesz jechać tak szybko, jak chcesz, ale wsparcie pójdzie spać z prędkością 25 tys./h.

Czy rower elektryczny może być używany bez silnika?

Tak, korzystanie z roweru elektrycznego bez silnika jest bardzo możliwe, nawet w bardzo ciężkich modelach.

Czy można zrobić ścieżkę rowerową rowerem elektrycznym?

Z regulacyjnego punktu widzenia rower elektryczny jest nadal rowerem. Można więc wybrać się na ścieżkę rowerową.

Czy powinienem nosić kask na rowerze elektrycznym?

Nie będąc skuterem, noszenie kasku na rowerze elektrycznym nie jest wymagane, ale jest zdecydowanie zalecane ze względów bezpieczeństwa.

Jak naładować baterię?

Akumulator można ładować bezpośrednio na rowerze lub można go wyjąć i podłączyć do sieci.

Jakie są zalety roweru elektrycznego?

Uprawianie roweru elektrycznego jest korzystne dla zdrowia i środowiska.

Jak daleko można dojechać na rowerze elektrycznym?

Dystans zależy od roweru elektrycznego, ale w zasadzie ten środek transportu powinien pozwolić na pokonanie średnio 80 km w trybie elektrycznym. Do Ciebie należy wybór roweru zgodnie z jego przeznaczeniem, ale w każdym przypadku powinieneś dokonać porównania, aby dokonać najlepszego zakupu.

Najpopularniejsze miejskie rowery elektryczne