Top 12 Najlepsze Ławeczki do Ćwiczeń

Jeśli nie masz czasu na chodzenie na siłownię i chcesz zaoszczędzić pieniądze, najlepszą alternatywą jest zainwestowanie w ławkę do ćwiczeń w domu.

Niezależnie od tego, czy jesteś już sportowcem, czy chcesz poświęcić temu więcej czasu, nasz przewodnik porównawczy pozwoli Ci znaleźć najlepszą ławkę do ćwiczeń, taką, która zostanie stworzona dla Ciebie, ponieważ bardzo niewielu użytkowników wie, które z tych urządzeń jest dla nich najlepsze. Aby dokonać tego wyboru, oparliśmy się na szczegółowym porównaniu testowym różnych produktów dostępnych na rynku oraz opiniach konsumentów.

12 Najlepsze Ławeczki do Ćwiczeń

Aktualne bestsellery:

Co to jest ławka do ćwiczeń?

Ławeczka do ćwiczeń nie ma co ukrywać, służy do rozwijania mięśni i pozwala w zależności od wybranego modelu pracować na różnych grupach mięśniowych. W zależności od potrzeb możesz wzmocnić mięśnie brzucha i uniknąć pasów brzusznych, rozwinąć klatkę piersiową, a nawet wyrzeźbić biceps.

W rzeczywistości istnieje nie JEDNA, ale KILKA ławek do ćwiczeń, które będą się różnić w zależności od rodzaju utrzymywanych obciążeń (stałe lub wolne), w zależności od oferowanych opcji lub tego, czy mają wsparcie. Interesujące będzie również porównanie użytych materiałów, które gwarantują stabilność Twojego urządzenia, oraz dostępnej przestrzeni do jego zainstalowania.

Dlatego przy zakupie ławki do ćwiczeń należy sprawdzić te różne kryteria. Zapoznanie się z testem różnych modeli, pogrupowanych w naszym porównaniu, pozwoli Ci znaleźć ławkę do ćwiczeń, która najlepiej odpowiada Twoim potrzebom i najlepiej pasuje do przestrzeni, którą masz w domu.

Jak działa ławka do ćwiczeń?

Ławka treningowa nie może funkcjonować bez Twojego udziału. Niezależnie od tego, czy jest to prosta ławka, ławka do hantli, ławka ze stałym obciążeniem (zwana także stacją fitness), czy nawet bloczek, pierwszym krokiem jest zapewnienie sobie wygody przed rozpoczęciem treningu.

Będzie to wtedy kwestia wykonania serii na brzuch, noszenia hantli lub sztangi. Niektóre bardziej złożone modele ławek do ćwiczeń mają nawet obciążenia nóg do pracy całego ciała.

Następnie możesz dostosować obciążenia do przeniesienia, aby dopasować trudność do swoich możliwości fizycznych.

Uwagi:

Im bardziej złożona jest Twoja ławka do ćwiczeń, tym więcej ćwiczeń możesz wypróbować podczas sesji.

Zalety i obszary zastosowania

Ławeczka do ćwiczeń, która wcześniej była przeznaczona wyłącznie do wyposażenia hal sportowych, teraz trafia do prywatnych domów. Do sprzedaży trafia szeroka gama produktów dla osób fizycznych, których ostateczny wybór będzie zależał przede wszystkim od miejsca i budżetu, którym dysponują.

Naszym zdaniem, jeśli jesteś początkującym ćwiczącym, nie musisz sięgać po wysokiej klasy ławkę do ćwiczeń – podstawowa lub średniozaawansowana ławka do ćwiczeń wystarczy, aby zacząć ćwiczyć bez wydawania wygórowanych pieniędzy.

Jeśli jesteś sportowcem na wysokim poziomie, w naszym porównaniu znajdziesz bardziej złożone modele, które oferują różne rodzaje ćwiczeń i pozwalają pracować na różnych obszarach. W takim przypadku zakup ławeczki do ćwiczeń, z pewnością droższej, szybko się zwróci ze względu na częstotliwość jej użytkowania i oszczędności wynikające z braku abonamentu na siłownię.

Jakie są rodzaje ławek do ćwiczeń?

prosty bank

Nazywana również „ ławką płaską ”, ta ławka do ćwiczeń jest kompaktowa i umożliwia trening na wyciskaniu, dzięki zastosowaniu sztangi lub hantli. Łatwy do przechowywania w szafie, ten typ modelu jest, według opinii użytkowników, idealnym wejściem w kulturystykę.

To przygotuje twoje ciało do bardziej intensywnych wysiłków poprzez trening. Niektóre modele, które pozwalają zablokować kostki, posłużą również do pracy nad mięśniami brzucha, poprzez serie deklaracji biustu. Porozmawiamy więc więcej o ławce brzusznej.

W przypadku głębszej pracy niektóre modele oferują również regulację nachylenia stołu zgodnie z własnymi życzeniami.

Ławka na biceps

Dzięki rozstawnemu siedzisku i podparciu tułowia, to biurko „Larry Scott ” umożliwia wykonywanie ugięć przedramion, trzymając hantle lub sztangę. Zaletą tego typu ławki jest nakierowanie wyłącznie na pracę bicepsów, podczas gdy klatka piersiowa i łokcie będą podparte dzięki solidnemu podparciu.

Uwagi:

Jest to jednak raczej zarezerwowane dla sportowców płci męskiej, kobiety mogą czuć się skrępowane tą pozycją na wysokości klatki piersiowej.

Ławka treningowa z regulowanym oparciem

Jeśli proste ławki nie mają oparcia, niektóre modele średniej klasy oferują je dla kulturystów, którzy mogą pochylać się według własnego uznania, w zależności od ćwiczeń, które chcą wykonać. Dlatego ten typ ławki oferuje wszechstronność podczas treningu i lepsze miejsce do siedzenia.

stanowisko wagowe

Godny następca sprzętu do ćwiczeń, stanowisko do ćwiczeń to ultraskomplikowana ławka do ćwiczeń, wyposażona w wiele akcesoriów pozwalających na zwielokrotnienie ćwiczeń.

Zaprojektowany z kołami pasowymi, ten typ ławki do ćwiczeń jest samonośny i nie wymaga żadnego dodatkowego wyposażenia.

Tym samym pozwala na lepszą pracę całego ciała (bicepsów, grzbietu, brzucha itp.) bez konieczności wybierania obszaru do pracy jako priorytetu.

3 najlepsze ławki do ćwiczeń w domu (przegląd)

1. Sportstech BRT500: wielofunkcyjna ławka treningowa

Sportstech Multifunktions-Hantelbank und Bauch- und...

Zobacz Cenę

Wielki zwycięzca naszego porównania, ławka treningowa Sportstech BRT500 oddaje wszystko do Twojej dyspozycji, abyś mógł dać z siebie wszystko. To urządzenie 8 w 1 posiada wiele opcji pozwalających na wzmocnienie całego ciała poprzez multiplikację ćwiczeń.

Siedząc, leżąc lub pochylając się do przodu, dzięki odchylanemu oparciu ławka ta pozwala na głęboką pracę bicepsów, mięśni brzucha, pleców czy mięśni piersiowych. Bez inspiracji? Sportstech pomyślał o wszystkim, ponieważ do tej ławki dołączony jest plakat, na którym znajdziesz 12 przykładów ćwiczeń do wykonania bez zwłoki.

Wielu użytkowników pozytywnie oceniło BRT100/500, uznając go za najlepszy w swojej kategorii, podkreślając komfort wyściełanego siedziska, wszechstronność i łatwość użytkowania. Jakby tego było mało, posiada inteligentny system składania, dzięki czemu schowasz go w kilka sekund. Wynik naszego porównania na tym modelu:

Korzyść :

 • Wytrzymałość ramy.
 • Komfort siedzenia.
 • Szybki montaż.
 • Stopy antypoślizgowe.
 • Oferowany plakat.
 • Szczegółowe zawiadomienie.

Niedogodności:

 • Niektóre elementy trudne do złożenia.
 • Raczej zarezerwowane dla wysokich osób.

2. Gorilla Sports GS006: Twoja ławka treningowa do wyciskania

GORILLA SPORTS® Hantelbank - inkl. Hantelset 38/70/100kg,...

Zobacz Cenę

Jeśli chcesz poćwiczyć na wyciskaniu, Gorilla Sports GS006 ze wspornikiem drążka jest bez wątpienia najlepszą ławką, która spełni Twoje potrzeby. Kompaktowa i składana ławka może być również używana jako ławka do ćwiczeń mięśni brzucha dzięki opcji odchylania.

Aby ułatwić korzystanie z ławki, dedykowana podpora do umieszczenia drążka ma regulowaną wysokość, co idealnie pasuje do Twojej morfologii. Ponadto ta ławka może udźwignąć do 200 kg: dlatego nie będziesz musiał zastanawiać się nad jej wytrzymałością przed jej użyciem.

Na koniec należy zauważyć, że ta ważąca zaledwie 18 kg ławka będzie łatwa do zainstalowania i przeniesienia, gdy nadejdzie czas na zakończenie sesji sportowej! Wynik naszego porównania na tym modelu:

Korzyść :

 • Sprzedawany sam lub z 3 zestawami gryfów i obciążników do wyboru (37 kg, 70 kg lub 97,5 kg)
 • Dobra jakość materiałów ramy.
 • wygodne siedzisko.
 • Dobry stosunek jakości do ceny.
 • Stabilność ławki do ćwiczeń.
 • Składany, więc łatwy do przechowywania.
 • Wiele pozytywnych opinii konsumentów.

Niedogodności:

 • Wady produkcyjne niektórych części.
 • Ograniczona stabilność dla dużych ciężarów.
 • Plastikowe nóżki kiepskiej jakości.
 • Nieodpowiedzialna obsługa posprzedażna.

3. ISE SY-5430B: Elastyczna i wydajna w pełni regulowana ławka

ISE Multifunktional Trainingsbank Hantelbank verstellbar...

Zobacz Cenę

W poszukiwaniu najlepszej ławki do sesji z hantlami, marka ISE stawia na prostotę, nie zaniedbując jakości, dzięki tej regulowanej ławce, która doskonale spełnia swoje cele.

Ławka rozkładana w 3 pozycjach, ze składaną strukturą, która zajmuje mniej miejsca, pozwoli ci wygodnie siedzieć i pracować na różnych poziomach intensywności, aby pracować nad bicepsami.

Pomimo wygodnego siedzenia, tej ławki najlepiej unikać, jeśli przewozisz ciężkie ładunki, ponieważ wytrzyma maksymalne obciążenie 150 kg. Wynik naszego porównania na tym modelu:

Korzyść :

 • Dobry stosunek jakości do ceny
 • Umożliwia pracę różnych grup mięśniowych.
 • Szybki i łatwy montaż.
 • Nowoczesny design.
 • Oszczędność miejsca i możliwość złożenia.

Niedogodności:

 • Średnio stabilny.
 • Obciążenie ograniczone do 150 kg.

Typowe wady i niedociągnięcia: „Na co należy zwrócić uwagę przy zakupie ławki treningowej?” »

Zakupu ławki do ćwiczeń nie można improwizować, a przy porównywaniu należy wziąć pod uwagę pewne kryteria, aby nie zawieść się na zakupie. Przede wszystkim należy wybrać solidną ławkę do ćwiczeń, która wytrzyma duże obciążenia i zachowa swoją stabilność w czasie.

W tym celu preferuj stalową ramę, gwarantującą solidność w czasie. Weź również pod uwagę maksymalne obciążenie, które może pomieścić konstrukcja. Przyjrzyj się uważnie jakości i wygodzie siedzenia.

Wiedząc, że prawdopodobnie będziesz tam spędzać dużo czasu, zawsze najlepiej jest wybrać wyściełane siedzisko, którego wyściółka nie ulegnie uszkodzeniu w wyniku tarcia. Jeśli brakuje Ci miejsca w domu, wybierz składany model, który z łatwością zmieści się wzdłuż szafy lub pod łóżkiem.

Znaczna oszczędność miejsca w małych przestrzeniach!
Wreszcie, wybierając najlepszą ławkę do ćwiczeń, zwłaszcza jeśli jest to złożony model, dowiedz się, jakie funkcje bezpieczeństwa zawiera.

Uwagi:

Aby uprawiać sport w jak najlepszych warunkach, upewnij się na przykład, że Twoja ławka ma haki zabezpieczające, aby pomieścić drążek, unikając w ten sposób ryzyka wypadku podczas sesji.

Zalety i wady opisane w opiniach klientów.

Podczas przeprowadzania tego porównania zidentyfikowano pewne zalety i wady każdej ławki do ćwiczeń, która jest częścią naszego wyboru. Chociaż opinie użytkowników na temat jego wydajności były dość jednomyślne, udało nam się zidentyfikować pewne wady tego typu urządzenia. Dlatego te elementy należy wziąć pod uwagę przed zakupem najlepszej według Ciebie ławki do ćwiczeń.

Korzyść:

 • Wytrzymałość ramy.
 • Haki i/lub regulowane siedzisko.
 • Możliwość dostosowania do morfologii.
 • Ważna waga odbioru.
 • wygodne siedzisko.
 • Łatwy w użyciu.
 • Dobry stosunek jakości do ceny.
 • Szczegółowe zawiadomienie.
 • Szybkość montażu.
 • Oferowane akcesoria (program treningowy, ciężarki itp.).

Niedogodności:

 • Wąskość niektórych miejsc.
 • Kruchość materiałów.
 • Brak haków zabezpieczających.
 • Ograniczona waga odbiorcza.
 • Zbyt krótka długość siedziska.
 • Brak akcesoriów.
 • Słabej jakości powłoka.
 • Brak stabilności banku.
 • Trudności w montażu złożonych ławek.
 • wadliwe części.

W ten sposób testuje się ławkę do ćwiczeń

Każdy test na stanowisku obciążeniowym sprowadza się do sprawdzenia kryteriów wymienionych w jego opisie, aby potwierdzić lub nie jego zalety. Dlatego, aby dokonać naszego porównania, oparliśmy się na opiniach użytkowników po przetestowaniu ich urządzenia.

Wytrzymałość materiałów.

Testy wytrzymałościowe są najważniejsze podczas testowania ławki do ćwiczeń. Aby mieć pewność, że nie zawiedzie Cię po kilku tygodniach użytkowania, upewnij się, że rama ławki treningowej jest wykonana z wytrzymałej stali lub metalu. Jeśli producent nie podaje takiej informacji, należy zapoznać się z opiniami użytkowników w tej kwestii.

Uwagi:

To kryterium wydało nam się najważniejsze, aby dokonać naszego porównania i wybrać jego zwycięzcę.

Stabilność w użyciu

To, że Twoja ławka do ćwiczeń jest wytrzymała to jedno, a to, że pozostaje stabilna i nie przesuwa się podczas wysiłku to inna sprawa.

Aby to zrobić, zapoznaj się ze szczegółowym opisem banku, aby poznać jego wagę odbiorczą. Im jest wyższy, tym lepsza jest jego stabilność podczas użytkowania.

To kryterium było zatem przedmiotem całej naszej uwagi, aby przeprowadzić nasze porównanie najlepszej ławki do treningu siłowego.

Cena

Nie trzeba dodawać, że porównanie musi uwzględniać kryterium ceny, ponieważ modele ławek do ćwiczeń na ogół mieszczą się w przedziale od 700 do ponad 7000 złoty. Nie ma jednak potrzeby rozbijania banku, zwłaszcza jeśli masz ograniczone finanse, jeśli jesteś początkującym sportowcem.

Wysokiej klasy wielofunkcyjna ławka treningowa będzie zarezerwowana dla użytkowników o profesjonalnym poziomie sportowym. Do naszego porównania wybraliśmy urządzenia ze średniej półki, które naszym zdaniem są więcej niż wystarczające do pokrycia wszystkich poziomów.

Internet czy sklep specjalistyczny: gdzie kupić ławkę do ćwiczeń?

Znalezienie najlepszej ławki do ćwiczeń niekoniecznie wymaga udania się do specjalistycznego sklepu. Zaletą zakupów online jest to, że dostawa jest często wliczona w cenę (lub tańsza i łatwiejsza niż wynajem samochodu dostawczego, jeśli dostawa jest płatna).

Choć można by skorzystać z porad sprzedawców, w sieci roi się od opinii i obiektywnych testów konsumentów, którzy korzystali już z większości urządzeń dostępnych na rynku fitness.

W naszym porównaniu opieraliśmy się głównie na tych opiniach i szczegółowych opisach, aby uzyskać przegląd różnych ławek do ćwiczeń. Dlatego upewnij się, że zainteresujesz się pełnymi testami i porównaniami, zanim zaczniesz kupować ławkę bez ryzyka rozczarowania.

Alternatywy dla ławki treningowej

Istnieje kilka alternatyw dla ławki do ćwiczeń. Jest stacja fitness, bardziej kompletna, ale droższa.

Dione HG3 - Fitnessstation - Multi-Gym - Krafstation - Mit...

Zobacz Cenę

Jeśli nie masz budżetu lub miejsca na zakup ławki do ćwiczeń z naszego porównania, nie martw się, istnieją alternatywy dla ćwiczeń w domu.

Możesz zatem zainwestować w hantle, sztangę lub prasę do nóg, bez konieczności posiadania ławki: wystarczy wygodne siedzenie, nawet jeśli ławka pozostaje najlepszym sprzętem do zwielokrotniania ćwiczeń i promowania instalacji.

Kolejny fajny element wyposażenia: rolka na nadgarstek. Złożony z dysku u podstawy, z gumką przymocowaną do rączki, pozwoli wzmocnić bicepsy i po złożeniu zajmie niewiele miejsca w szafie.

Możesz kupić wioślarza, który jest jednym z najpopularniejszych urządzeń fitness ostatnich lat. Gwarantuje trening sercowo-naczyniowy dla pełnego budowania mięśni w każdej sesji.

Inną alternatywą jest kulturystyka stretch, która pozwala na wykonanie kompletnego treningu skupiającego się na mięśniach górnej i dolnej części ciała.

Uwagi:

Na koniec weź pod uwagę piłkę Fit, idealną do wygodnego siedzenia podczas ćwiczeń z hantlami, która pozwala ćwiczyć mięśnie piersiowe, brzucha i pleców, zwielokrotniając liczbę ćwiczeń.

Częste pytania

Jaka jest najlepsza ławka do ćwiczeń?

Będzie to zależeć od twojego poziomu i sposobu użytkowania. Prosta ławka wystarczy początkującym sportowcom, którzy chcą po prostu ćwiczyć bicepsy i mięśnie brzucha. Wręcz przeciwnie, ławki wielofunkcyjne mają tę zaletę, że umożliwiają pracę całego ciała.

Jaką markę ławki do ćwiczeń wybrać?

Jeśli nie masz pomysłu, jaką markę wybrać dla swojego banku, preferuj marki specjalizujące się w sprzęcie i sprzęcie sportowym, zwłaszcza jeśli są znane. Ponieważ nie jest spersonalizowany, dowiedz się o naszym porównaniu i recenzjach użytkowników.

Jakie mięśnie pracujesz ze sztangą?

Będzie to zależało od wybranego banku. Im bardziej złożony, tym więcej obszarów można przepracować. Jednak większość pozwala na zwielokrotnienie ćwiczeń, a co za tym idzie wzmocnienie bicepsów, brzucha, mięśni piersiowych, mięśni grzbietu czy nawet pośladków.

Czy ławka do ćwiczeń zajmuje dużo miejsca?

Niekoniecznie. Jeśli masz prostą ławkę, to oczywiście zajmie ona mniej miejsca niż stanowisko do ćwiczeń. Jednak większość modeli jest składana i mieści się w ciasnych przestrzeniach.

Czy ławka do ćwiczeń jest droga?

Cena ławki do ćwiczeń będzie się różnić w zależności od oferowanych opcji. Jeśli możesz kupić prostą ławkę za około 500 złoty, to ławki wielofunkcyjne mogą kosztować kilka tysięcy złoty. Jednak miłośnikom sportu wystarczą ławki dla początkujących.

Co powinienem kupić ze swoją ławką do ćwiczeń?

Prosta ławeczka do ćwiczeń na nic Ci się nie przyda, jeśli chcesz przede wszystkim popracować nad bicepsem, jeśli nie kupisz równolegle przynajmniej dwóch hantli lub sztangi.

Jaka jest najlepsza ławka dla początkującego sportowca?

Prosta ławka lub z odchylanym siedziskiem będzie dla Ciebie idealna, jeśli dopiero zaczynasz trenować.

Czy powinienem zainwestować w ławkę treningową, jeśli jestem wyczynowym sportowcem?

Nie ma znaczenia, czy Twoje mięśnie są już dobrze rozwinięte, niektóre złożone ławki są szczególnie odpowiednie dla Ciebie. Dzięki wielu opcjom i ćwiczeniom, które oferują, pozwolą ci wzmocnić swoje umiejętności i utrzymać się poprzez intensywny trening.

Jak czyścić ławkę treningową?

Podczas ćwiczeń nieuchronnie będziesz się pocić! Pamiętaj o regularnym czyszczeniu drążków i siedziska ławki ściereczką. Najlepszą opcją jest położenie ręcznika na siedzeniu przed siadaniem.

Czy trzeba być majsterkowiczem, żeby zbudować ławkę do ćwiczeń?

Chociaż złożone modele wymagają oczywiście więcej czasu na złożenie, zwykle są one dostarczane ze szczegółowymi instrukcjami, które ułatwiają montaż. Jeśli wątpisz w swoje umiejętności majsterkowicza, wybierz prostą ławkę, która jest dostarczana już zmontowana!

Najlepsze popularne ławki treningowe