Top 5 Najlepsze Trenażery Rolkowy do Rowerów Górskich

Home Trainer rower górski to bardzo ciekawe akcesorium, ponieważ pozwala trenować w domowym zaciszu. Deszcz, wiatr, ruch uliczny, noc i zimowy chłód lub fala letnich upałów mogą uniemożliwić pedałowanie w dobrych warunkach.

Jako zwykły kolarz górski zdecydowałem się podczas pierwszej kwarantanny na zakup tego urządzenia. Po przeprowadzeniu wielu badań w Internecie, w końcu zdecydowałem się na trenażer rowerowy ROCKBROS. W tym artykule podsumowano ważne kryteria, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze trenera domowego.

Nasz wybór opiera się zarówno na wynikach niezależnych testów, jak i opiniach klientów . Dwa neutralne źródła informacji, które pozwalają nam wystawić rzetelną opinię na temat najlepszych męskich butów do rowerów górskich .

5 Najlepsze Trenażery Rolkowy do Rowerów Górskich

Aktualne bestsellery:

Top 3 trenażer do rowerów górskich i recenzje klientów

Dokonaliśmy wyboru najlepszych produktów roku. W tym przewodniku znajdziesz różne modele o bardzo różnych właściwościach, abyś mógł wybrać ten, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.

1- ELITE: Najlepszy tani trener domowy

Elite Rollentrainer Novo Mag Speed 111303, weiß/rot,...

Zobacz Cenę

Moja pierwsza rekomendacja to dobrze znany i najlepiej sprzedający się trener domowy marki ELITE. To cichy model roweru, nie ryzykujesz przeszkadzania sąsiadom. Model ten jest również łatwy w montażu. Słynna marka ELITE dostarcza go wraz z instrukcją montażu, ponieważ jest częściowo rozłożony.

Model ten znany jest z dużego komfortu i dobrej stabilności. Jest wyposażony w system regulacji siły, który można łatwo przymocować do kierownicy. Będziesz mógł dostosować trudność treningu do maksymalnego poziomu 8. Oś koła jest również dostarczana wraz z tym trenażerem domowym ELITE MTB.

Polecam ten model również ze względu na możliwość regulacji kontaktu koła z matą. I nawet jeśli używasz tego produktu kilka razy w tygodniu, pozostaje on bardzo solidny i wytrzymały, abyś mógł doświadczyć pięknych doznań w domu.

Opinie użytkowników są bardzo dobre i wysoko oceniane. Jest duża szansa, że wkrótce sięgniesz po ten model.

2- VELO PRO: Najlepsza magnetyczna rolka rowerowa rower górski

Turbo Trainer für Berg und Rennrad Variable Geschwindigkeit...

Zobacz Cenę

Ten trenażer rowerowy Velo Pro MTB jest również jednym z najbardziej cenionych modeli przez rowerzystów. Idealnie nadaje się do jazdy na rowerze w domu, zwłaszcza gdy pogoda nie sprzyja wycieczce.

Równie wydajny, co wygodny, ten produkt Velo Pro ma 6-biegową kierownicę i jest kompatybilny z 26 i 27 cali, ale nie 29 cali. Będziesz mógł łatwo i płynnie zmieniać biegi, aby odtworzyć rzeczywiste warunki sesji treningowych na świeżym powietrzu. Element blokujący skutecznie przytrzyma również przednie koło Twojego roweru górskiego.

Na podstawie opinii klientów byłoby całkiem cicho. Wreszcie dzięki niewielkim rozmiarom jest łatwy w transporcie i przechowywaniu. Jego cena jest wciąż przystępna.

3- ROCKBROS: Najlepsze rolki rowerowe rower górski do domu

ROCKBROS Rollentrainer Rennrad Heimtrainer Schwungrad...

Zobacz Cenę

To jest model, którego obecnie używam z moim rowerem górskim 27,5″. Jest kompatybilny z rowerami od 16 do 29 cali. Ta wszechstronna kompatybilność jest gwarantowana głównie dzięki regulowanym rolkom. Stabilny i cichy, ten produkt spoczywa na 5-stopowym stojaku.

Szczególnie doceniam jego system składania, który zapewnia optymalną oszczędność miejsca. Ten model można bardzo łatwo przechowywać i transportować. Ten produkt jest nie tylko lekki, ale także wykonany z bardzo wytrzymałych materiałów. Gorąco polecam ten model, ponieważ oferuje dobry stosunek jakości do ceny.

Kryteria zakupu rolki do roweru górskiego w domu

Istnieje wiele modeli trenażerów domowych, ale nie wszystkie mają tę samą jakość. Ważne jest, aby wybrać model, który odpowiada Twoim potrzebom.

Przeprowadzone przez nas badania pozwoliły nam zidentyfikować różne kryteria, na które należy zwrócić uwagę przy zakupie. Są tutaj :

Kompatybilność średnic kół

Turbo Trainer für Berg und Rennrad Variable Geschwindigkeit...

Przede wszystkim sprawdź zgodność rozmiaru kół roweru (rower szosowy, VTC, rower górski) z trenażerem. Aby to zrobić, zapoznaj się z opisem producenta, aby zweryfikować typy i rozmiary odpowiednich rowerów (24, 27 cali itp.).

W zależności od wymiarów kół i rozstawu osi może to mieć wpływ na wybór rolki lub układu napędowego.

5 typów trenerów domowych

1. Trener wytrzymałościowych rowerów górskich

SONGMICS Rollentrainer, magnetischer...

Dzięki temu produktowi zamocujesz tylne koło swojego roweru górskiego do maszyny. Tym samym zasiądziesz w swoim zwykłym dwukołowym pojeździe i przeżyjesz doznania bardzo zbliżone do treningu na świeżym powietrzu. Ten system pozwala na dobrze zdefiniowany opór hamowania i zmienia intensywność.

Możesz dostosować różne pozycje hamowania.

2. Wałek rowerowy z rolkami

ROCKBROS Rollentrainer Rennrad Heimtrainer Schwungrad...

Pamiętaj, że Twój rower nie będzie przymocowany do rolki, a jedynie umieszczony na niej. Ten produkt pozwala pracować nad techniką pedałowania, równowagą i szybkością.

Należy pamiętać, że niektóre rolki rower górski mogą być dość nieporęczne. Wybierz modele składane.

3. Trenażer domowy z napędem bezpośrednim

Elite Unisex-Adult TURNO runde, schwarz, Einheitsgröße

Dzięki modelowi z napędem bezpośrednim podłączysz maszynę do łańcucha roweru górskiego. Więc nie zużyje twojego koła. Ponadto tego typu trenażer domowy dyskretnie symuluje wzniesienia do 18%.

Jednak te modele się nie składają.

4. Podłączony trenażer domowy

TACX FLUX 2 Smart Trainer – 2000W Widerstand, 16 % max....

Możesz postawić na podłączonego trenażera domowego, jeśli chcesz śledzić precyzyjny trening, jeździć z przyjacielem na odległość lub zobaczyć trasy na ekranie dzięki Bluetooth i ANT+ do połączenia z komputerem za pomocą klucza USB (i transmitować na dużym telewizor, na przykład)

Tego typu produkt pozwala również na posiadanie informacji o treningu. Wreszcie możesz udostępniać je za pośrednictwem aplikacji mobilnych podłączonemu trenerowi domowemu.

5. Rower treningowy do domu

Sportstech Elite Indoor (Grau)

Wreszcie, możesz po prostu zdecydować się na zakup roweru treningowego lub roweru spinningowego. Jest droższy, ale zajmuje mniej miejsca i ma ekran do śledzenia statystyk treningu.

rezystor hamowania

Jeśli chcesz kupić trenażer oporowy, nadal masz do wyboru kilka podtypów modeli w zależności od rodzaju hamowania.

– Trenażer domowy rower górski z systemem mechanicznym

System ten można znaleźć w rowerkach rolkowych do okazjonalnego treningu i rozgrzewki. Raczej podstawowy, jego opór zapewnia pasek, który uruchamia rolkę hamującą. Ale jego opór jest minimalny. Dlatego radzę wybrać ten rodzaj roweru górskiego, jeśli mało trenujesz lub jeśli zamierzasz używać go tylko do rozgrzewki.

-Rolki rowerowe rower górski Air System

Producenci stosują ten system głównie w trenażerach rowerowych. Aby zapewnić opór pedałowaniu, urządzenie z łopatkami będzie uruchamiane przez obrót koła wyposażonego w oponę. Więc im szybciej pedałujesz, tym większy opór.

Ale system powietrza zapewnia ograniczony opór, a ten typ trenażera jest dość głośny.

– Trenażer domowy rower górski z układem płynowym lub hydraulicznym

Ten rodzaj oporu znajdziesz w modelach podstawowych i średnich. Urządzenie z łopatkami w kąpieli olejowej zapewni odporność na pedałowanie. A dzięki systemowi hydraulicznemu rolek rowerowych rower górski możesz cieszyć się oporem do 800 W. Są mniej hałaśliwe, ale kąpiel olejowa może powodować przegrzanie.

Jeśli uprawiasz cyklosport, radzę wybrać model z systemem płynów.

– Rolka rowerowa rower górski z systemem magnetycznym

Wreszcie ten ostatni system jest obecnie najlepszy. Można go zintegrować z interaktywnym trenerem domowym, trenerem rowerowym lub wirtualnym trenerem domowym. Oprócz tego, że jest najmniej hałaśliwy, system magnetyczny może zaoferować moc hamowania do 2000 W. Dzięki 10 poziomom oporu jest idealny do różnych zastosowań.

Zdecyduj się na tego typu domowy rower treningowy, jeśli planujesz trenować kilka razy w tygodniu. Z drugiej strony zaplanuj dość pokaźny budżet.

Liczba poziomów i ustawienie oporu.

Jeśli chcesz symulować rzeczywiste warunki treningu na świeżym powietrzu, wybierz trenażer do rowerów górskich z różnymi poziomami oporu. Obecnie najbardziej udane modele mają łącznie do 10 poziomów.

Ale zwróć też uwagę na układ regulacji tego rezystora. Powinien być łatwo dostępny i niezbyt skomplikowany w użyciu.

Typ skrzyni biegów

Weź pod uwagę te kryteria, jeśli planujesz zakup modelu skrzyni biegów:

– Plastikowy wałek

Ten rodzaj transmisji jest interesujący, ponieważ jest cichy. Ale może łatwo się przegrzać, co szybko zużyje oponę ATV.

-Metalowy wałek

Z drugiej strony ten drugi rodzaj przekładni ma mniejsze ryzyko przegrzania, a także dobrą przyczepność. Ale kiedy pedałujesz szybko, będzie silniejszy.

-Wałek żelowy

Wreszcie ten ostatni typ przekładni jest najciekawszy pod względem trwałości opon i dobrej przyczepności. Ponadto żel zredukuje hałas, pochłaniając go.

System mocowania

Powinieneś również sprawdzić system mocowania rolek, aby Twój rower był dobrze utrzymany w każdych okolicznościach. Zwykle duże marki wybierają urządzenia blokujące przednie koło roweru górskiego. Polecam te modele, ten system mocowania jest ultra wydajny.

Ale można też znaleźć domowe trampki, które są przymocowane do ramy lub po prostu bez mocowania.

Przechowywanie i transport

Jeśli zamierzasz regularnie przenosić swój sprzęt, wygodne może być postawienie na model składany. Będzie mniej masywny i łatwiejszy w transporcie. Aby zagwarantować to ostatnie kryterium, preferuj również lekki produkt.

ROCKBROS Rollentrainer Rennrad Heimtrainer Schwungrad...

Alternatywy dla trenera domowego

Jeśli nie znalazłeś odpowiedniego produktu lub nie odpowiada on Tobie, mamy do zaoferowania inne rozwiązanie. To jest rower treningowy. Ten materiał może dać podobne rezultaty. Dostępna jest również pełna gama składanych rowerów stacjonarnych.

częste pytania

Gdzie kupić rolki do rowerów górskich?

Jeśli chodzi o zakup trenażera domowego, Amazon jest bez wątpienia najlepszą opcją. Platforma oferuje szeroką gamę wysokiej jakości sprzętu. Dodatkowo masz dostęp do opinii użytkowników oraz wyników przeprowadzonych testów. Możesz porównać ceny i parametry techniczne.

Jak korzystać z domowego trenażera?

Trenażery domowe umożliwiają jazdę na rowerze zarówno w domu, jak iw pomieszczeniu. Zastosowanie zależy od wybranej technologii. W przypadku rolek, napędu bezpośredniego lub oporu opon instalacja wcale nie jest taka sama.

Czy można założyć rower górski na trenażer domowy?

Tak, trenażer domowy może pomieścić rower górski, VTC lub rower szosowy.

Jak tam jeździć na rowerze?

Trener domowy umożliwia jazdę na rowerze na miejscu. W zależności od technologii urządzenia można zawiesić rower bezpośrednio na urządzeniu lub zdjąć tylne koło i założyć zębatkę. Zapoznaj się z naszą ofertą trenażerów domowych.

Najpopularniejsze rolki rowerowe rower górski